
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Tűz ütött ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi kórház egyik kórtermében csütörtökre virradóra – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
2025. január 16., 08:362025. január 16., 08:36
2025. január 16., 20:562025. január 16., 20:56
Tűz ütött ki a csíkszeredai kórház sebészeti osztályának egyik kórtermében csütörtökre virradóra. A helyszínre sietett két egység a csíkszeredai hivatásos tűzoltóságtól, azonban érkezésükig a tüzet az egészségügyi személyzet már eloltotta, és a kórteremből hat beteg biztonságos kimenekítéséhez is hozzáláttak.
Mivel a tüzet időben megfékezték, az anyagi kár sem jelentős, egy matrac és egy éjjeliszekrény rongálódott meg. A tüzet vélhetően nyílt láng zárt térben történő használata okozta.
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Részleteket közölt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház a csütörtök éjszakai tűzeset kapcsán, a páciensek megnyugtatása és tájékoztatása érdekében. Mint írták, a sebészeti osztály egyik kórtermében, éjszaka fél kettőkor egy 62 éves, frissen műtött beteg rágyújtott egy cigarettára. Ennek következtében a páciens orrába helyezett oxigénvezeték lángra kapott, emiatt meggyúlt és kissé megégett az ágy matraca, illetve kissé megperzselődött az éjjeliszekrény.
Kiemelik azonban, hogy a személyzet felkészülten reagált: miután az asszisztenseket egy beteg riasztotta, ők eloltották a tüzet és hívták a szolgálatos tűzoltót. Elzárták az oxigént és evakuálták a betegeket a kórteremből. A szolgálatos tűzoltó kihívta a hivatásos tűzoltóságot, mert égettműanyag-szagot érzett. A tűzoltók emiatt végigvizsgálták a vezetékeket, de mindent rendben találtak.
A páciens nem sérült meg az eset nyomán és jelentős anyagi kár sem keletkezett.
A közleményben a kórház vezetősége kiemelte, az egészségügyi intézmény területén a dohányzás tilos, erre számos felületen figyelmeztetik a pácienseket. Határozottan és ismételten kérik a pácienseiket, hogy tartsák be ezt az előírást.
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
1 hozzászólás