
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy fatelep raktárában ütött ki tűz Maroshévízen szombaton. A létesítmény a Méhek utcában, a város Marosvásárhely felőli kijáratánál található.
2023. január 14., 15:082023. január 14., 15:08
2023. január 14., 17:102023. január 14., 17:10
Mint arról a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya gyorsjelentésben tájékoztat, a tűzesethez két maroshévízi egységük vonult ki, valamint egy rohammentő-egység. Az oltáshoz segítséget kértek a salamási önkéntes tűzoltóktól is, mivel az esetkocsikat csak a városban levő tűzcsapokból lehet vízzel feltölteni.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A lángok mintegy 140-150 négyzetméteren terjedtek szét, és fennáll a továbbterjedés veszélye a közeli fűrészpor-raktárra is.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A későbbi tűzoltósági tájékoztatás szerint sikerült megfékezni a lángokat a fatelepen.
Decemberben öt erdélyi városban találkozhat a közönség Szőnyi Ferenccel, az ultratriatlon világbajnokkal, akit a világ „Racemachine”-ként és a „komáromi Vasemberként” ismer.
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel a saját anyanyelveden egyeztethetsz nemcsak a számlákról, hanem az energiahatékonyságról is, és arról, hogyan lehetsz környezetbarátabb anélkül, hogy lemondanál a kényelemről?
Első házként megszavazta a szenátus hétfőn azt a törvénytervezetet, amely szerint az endometriózisban szenvedő nők havi egy fizetett szabadnapra jogosultak.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!