
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy fatelep raktárában ütött ki tűz Maroshévízen szombaton. A létesítmény a Méhek utcában, a város Marosvásárhely felőli kijáratánál található.
2023. január 14., 15:082023. január 14., 15:08
2023. január 14., 17:102023. január 14., 17:10
Mint arról a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya gyorsjelentésben tájékoztat, a tűzesethez két maroshévízi egységük vonult ki, valamint egy rohammentő-egység. Az oltáshoz segítséget kértek a salamási önkéntes tűzoltóktól is, mivel az esetkocsikat csak a városban levő tűzcsapokból lehet vízzel feltölteni.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A lángok mintegy 140-150 négyzetméteren terjedtek szét, és fennáll a továbbterjedés veszélye a közeli fűrészpor-raktárra is.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A későbbi tűzoltósági tájékoztatás szerint sikerült megfékezni a lángokat a fatelepen.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!