
Visszatérnek a szélsőségesek Tusványosra
Fotó: Székelyhon
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szombati zárónapját igyekeznek megzavarni az úzvölgyi katonatemetőben történtek kapcsán ismertté vált szélsőséges román nacionalista szervezetek, amelyek arra buzdítják tagjaikat, hogy Orbán Viktor miniszterelnök beszédekor román trikolórokat lengessenek.
2023. július 17., 11:322023. július 17., 11:32
2023. július 17., 12:152023. július 17., 12:15
Július 22-én, szombaton 10.30-ra a tusványosi táborba hirdetett gyülekezőt az Ortodox Testvériség egy közösségi oldalán megosztott videóban, amelyben a szervezet vezetője, Dan Grăjdeanu úgy fogalmazott, Orbán Viktor Tusnádfürdőre látogatva rendezni akarja az úzvölgyi katonatemető helyzetét is. Szerinte a magyar kormányfő megszokta, hogy érvényesítse akaratát a románokkal szemben, azzal a szándékkal, hogy elcsatolja Erdélyt. Ezért arra hív mindenkit, hogy vendégszeretettel fogadják Orbán Viktort, és
Ezzel azt akarják jelezni, hogy Erdély mindörökre román föld marad.
„Ne legyünk gyávák, nincs semmi veszély, tele lesz a hely csendőrökkel, és
– hangzik a biztatás.
A Nemzet Útja román nacionalista szervezet vezetője, Mihai Tîrnoveanu közösségi oldalán hétfőn megjelent bejegyzésében úgy fogalmazott,
hogy a tavaly már megjelent, „Van, ami örök: Erdély román föld” (Ceva este etern, Transilvania pământ românesc) feliratú molinót és a román zászlókat magasra tartsák anélkül, hogy kicsavarnák a kezükből és megtaposnák.

Megzavarták Orbán Viktor miniszterelnök szombati tusványosi előadását, néhány személy „Ceva este etern: Transilvania pământ românesc!” (Van, ami örök: Erdély román föld!) feliratú molinót feszített ki.
Hozzátette, tavaly kifütyülték, sértegették őket, és úgy vezették ki, mint veszélyes vadállatokat, pedig szelídek voltak. Ezért akkor
„Szombaton 10.30-akor Orbán Viktor beszélni fog, mi nem megyünk el, menjen el ő” – írja Tîrnoveanu.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
7 hozzászólás