
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Tinédzser lány tűnt el Tusnád községből vasárnap, édesanyja másnap értesítette a rendőrséget, miután hiába várta haza lányát. A rendőrség a Facebook-oldalán is közzétette a 17 éves Dani Tímea eltűnését, hogy civileket is bevonjon a keresésbe.
2019. szeptember 10., 10:092019. szeptember 10., 10:09
2019. szeptember 10., 13:402019. szeptember 10., 13:40
Országos szinten folyik a tusnádi, tizenhét éves Dani Tímea keresése – tudtuk meg Gheorghe Filiptől, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől. A hatóság Facebook-oldalán is közzétették a felhívást, hogy civileket is bevonjanak a keresésbe.
A pszichés zavarokkal küzdő tinédzser vasárnap délután hagyta el otthonát, a községközpontba indult. Édesanyja szerint ezt korábban többször is megtette, azonban ezúttal nem tért haza, ezért hétfőn értesítette lánya eltűnéséről a rendőrséget.
A lány 1,50–1,55 méter magas, 45–50 kilogrammos, ovális arcú, fekete szemű, illetve fekete hajú közepes hosszúsággal, szőke tincsekkel. Dani Tímeát bárki látja, értesítse a rendőrséget a 112-es egységes segélyhívó számon.
Hazament tusnádi otthonába Dani Tímea, sértetlenül – közölte kedden kora délután a rendőrségi szóvivő.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
szóljon hozzá!