
Fotó: Forrás: Pál Damján
Komolyzenei koncert helyszíne lesz november 19-én 19 órától a tusnádfürdői római katolikus templom. A Wind, Water, Earth (Szél, víz, föld) című koncerten fellép Alexandru Tomescu Stradivari hegedűjével, illetve Sinziana Mircea (zongora) és Ștefan Cazacu (cselló).
2022. november 02., 10:542022. november 02., 10:54
A Wind, Water, Earth egy új klasszikus zene projekt, amelyet Dan Popescu zeneszerző alkotott, a három világhírű román zenész pedig hatállomásos turnéja során mutatja be a művet, és az erről készült lemezt.
A tusnádfürdői koncert szervezője a gyimesbükki Pál Damján és az általa vezetett Emberek ihletnek (Oamenii inspiră) egyesület, amely többek között 2020-ban és 2021-ben, illetve idén nyáron is megszervezte a gyimesbükki templomban Alexandru Tomescu Stradivarius-koncertjét.
A tusnádfürdői komolyzenei esemény létrejöttében Damján partnere volt Hargita megye önkormányzata és a tusnádfürdői Gyöngyvirág Egyesület. A koncertre jegyeket elővételeben a blt.ro portálon lehet vásárolni.
Tomescuék novemberi koncert-programja:
November 18.: Marosvásárhely, Kultúrpalota
November 19.: Tusnádfürdő, római katolikus templom
November 20.: Árkos, Művelődési központ
November 21.: Bákó, Mihail Jora filharmónia
November 22.: Jászvásár, Atheneum
November 24.: Craiova, Oltenia filharmónia
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!