
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Néhány órán belül ötször riasztották a Hargita megyei csendőröket Tusnádfürdőre a medvék jelenléte miatt.
2021. június 30., 12:572021. június 30., 12:57
2021. június 30., 12:582021. június 30., 12:58
A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség sajtóirodája szerint az első négy hívás egy óra leforgása alatt futott be este fél 8-tól kezdődően, az utolsó pedig éjfél után.A Tusnádfürdő különböző pontjaira kiszálló csendőrök mind az öt esetben ott találták a jelzett helyen a medvét, vagy az anyamedvét a bocsaival, és minden esetben sikerült biztonságos körülmények között visszaűzniük a vadakat az erdőbe, annak ellenére, hogy a hatóságok által a Ro-Alert rendszeren keresztül kiküldött figyelmeztetések nyomán nagyszámú turista tartózkodott a helyszínen – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A csendőrök ismételten felhívják a polgárok figyelmét arra, hogy a Ro-Alert üzenetek célja nem az, hogy nagy tömegben gyülekezzenek azon a helyen, ahol medvék jelenlétét jelentik, mert ezzel életveszélybe sodorhatják magukat, és a felelős hatóságok beavatkozását is megnehezítik.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
szóljon hozzá!