
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A csendőröknek és rendőröknek kellett lehozniuk a hegyről szombaton három turistát, akik medvével találkoztak, és az 112-es számon kértek segítséget. Lakott területen felbukkanó medvék miatt további négy esetben volt szükség a hatóságok segítségére Hargita megyében a hétvégén.
2021. szeptember 27., 12:092021. szeptember 27., 12:09
A csendőrség beszámolója szerint szombaton Maroshévíz közelében, egy kirándulóösvényen találkozott három turista egy medvével. Nem merték folytatni útjukat, az 112-es számot hívták. Egy rendőr és egy csendőr sietett a segítségükre, kíséretükben a turisták épségben lejöttek a hegyről.
A hétvégén további négy alkalommal kérte hatósági beavatkozást a lakosság medve felbukkanása miatt: Bikafalván, Tusnádfürdőn, Siménfalván és Székelykeresztúron. A riasztott csendőrök csak Bikafalván találták meg az állatot, és visszaterelték azt az erdőbe – számol be az Agerpres.
A kis önkormányzatoknak kedvezne az a törvénytervezet, amely lehetővé tenné, hogy több település közösen hozzon létre és működtessen kutyamenhelyet. Az állatvédő közösség részéről több aggály is megfogalmazódott a javaslat kapcsán.
Ugyan nem kirívó hideggel, de a maga mínusz 3,4 Celsius-fokával Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja csütörtökre virradóan.
A kormány várhatóan január végén fogadja el a jövő évi állami költségvetést – nyilatkozta szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Ha az igazságszolgáltatási rendszernek a Recorder dokumentumfilmjében jelzett rendszerszintű problémái beigazolódnak, törvénymódosításokra lesz szükség – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
szóljon hozzá!