
Kilencből négy marad. De lesz buszmegálló. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Noha eredetileg a kilenchelyes taxiállomást meg akarták szüntetni Marosvásárhelyen a Kultúrpalota szomszédságában, végül a megállóhelyek felét meghagyták, és egy ideiglenes turistabusz-megálló jóváhagyásáról is döntöttek.
2017. május 22., 18:482017. május 22., 18:48
2017. május 22., 18:492017. május 22., 18:49
A városháza szakigazgatósága azt javasolta, hogy a Kultúrpalota szomszédságában számolják fel és csatolják a Mikszáth Kálmán (Művész) utcaihoz a taximegállókat. Ezt korábban az érintett taxisok ellenezték, hiszen – mint kifejtették – sokszor kétszer-háromszor körbe kell guruljanak a főtéren, míg megállót találnak, arról nem beszélve, hogy a városházára ügyintézni vagy a Kultúrpalotába előadásra, kiállításmegnyitóra érkezők is megszokták már, hogy ott taxiállomásozó van.
A taximegállók felszámolásáról szóló tervezet a múlt héten került a marosvásárhelyi tanácsosok elé, és több módosítással fogadták el. Magyary Előd javaslatára nem számolják fel mind a kilenc állomásozóhelyet, csak ötöt, és négyet meghagynak. Ezenkívül a felszabaduló helyekre nemcsak egy egyszerű városi buszmegállót fognak létrehozni, hanem
Ugyanakkor a tanácsos javaslatára kijelölnek egy parkolóhelyet, ahol kizárólag mozgássérülteket szállító gépkocsik állhatnak meg. Ezeket hamarosan táblákkal és útjelzőkkel is jelölni fogják.
Mózes Levente azt javasolta, hogy fakultatív turistabusz-megállót hozzanak létre a Művész mozi és a gyorsétterem elé is, hiszen sokszor ott is leszállnának a városba látogató turisták, de nem tehetik meg. Mint kiderült, ezt a javaslatot nem lehet az előzőhöz csatolni, de a következő tanácsülésre kikérik a közlekedési szakbizottság véleményét, s amennyiben a tagok szerint ez lehetséges, tárgyalni és szavazni fognak róla.
Jelenleg a Művész mozi (Arta) előtt megállni tilos tábla van, és a helyi rendőrök elég gyakran fülön csípik az ott megálló, pár percig parkoló gépkocsivezetőket. Érdeklődésünkre Valentin Bretfelean, a helyi rendőrség igazgatója kifejtette, ők azért ellenőriznek a gyorsétterem és a mozi előtt, mert sokan nem tartják be a tiltást.
– mondta Bretfelean, aki szerint a megálló autók akadályozzák az amúgy is zsúfolt és csúcsidőben nehézkés főtéri forgalmat. A helyi rendőrség vezetője szerint úgy lehetséges a turistabusz-megálló kialakítása, ha levágnak a járdából egy erre a célra alkalmas sávot, de – mint hangsúlyozta – ezt a közlekedésügyi rendőrséggel közösen fogja majd eldönteni a városháza.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
szóljon hozzá!