
Így néztek ki kedden a marosvásárhelyi hulladéktárolók
Fotó: Haáz Vince
Nagy a sürgés-forgás Marosvásárhelyen a szeméttárolók környékén, hiszen kedd hajnaltól újra összeszedik és elszállítják a háztartási hulladékot. Egyelőre a tömbházak környékéről és csak Marosvásárhelyről, de napokon belül a környékbeli településekről is elviszik a felhalmozódott szemetet. A szelektív gyűjtésre még várni kell.
2023. július 04., 16:242023. július 04., 16:24
Szerdán jár le az öt nap, amíg a bukaresti és konstancai cégtársulás felkészülhetett, hogy szolgálatba álljon és nekifogjon a Maros megyei 2-es övezethez tartozó településeken a háztartási hulladék összegyűjtéséhez és elszállításához. Azonban egy nappal korábban elkezdtek dolgozni, és erre nagy szükség is volt. Hiszen
Azt azonban tudni kell, hogy az Ecolect három alkalommal csak Maros megyei cégeket hívott meg a tárgyalására, de egyikük sem teljesítette a kiírásban szereplő követelményeket. Negyedik alkalommal terjesztette ki a meghívását más szolgáltatókra is.
Munkásokat is hoztak, nemcsak autókat
Fotó: Haáz Vince
A megyei hulladékgazdálkodásért felelős Ecolect Maros Fejlesztési Társulás ügyvezető igazgatója, Tóth Andrea a Székelyhonnak elmondta,
Elsőkörben Marosvásárhelyen szedik össze a felhalmozódott hulladékot, majd elkészítik a programot minden településre, és azt közzé fogják tenni. A szelektív gyűjtés is az ő feladatuk lesz, erre azonban pár napig még várni kell, amíg kialakul a program.
A szelektív hulladékgyűjtésre még várni kell
Fotó: Haáz Vince
A szemét elszállításáért felelős társulás közzétett egy e-mail-címet és egy telefonszámot is, itt lehet jelezni, ha panasz van a munkájukra: dispeceratmures@polaris.ro, telefonszám: 0733 002 072.
Mint ismert, Marosvásárhelyen és a környező településeken, a megye 2-es övezetében korábban egy kolozsvári cég szolgáltatott, és nem sikerült teljesíteni a szerződésben foglaltakat. Részben azért, mert arra számított, hogy a megyei szolgáltatónál dolgozó alkalmazottak átmennek hozzá dolgozni, de ez nem így történt. A mostani társulás azonban saját munkásokkal érkezett, a gépkocsivezetők egy része bukaresti, a munkások közül többen Srí Lankáról érkeztek.
Elindultak a kukásautók, dolgoznak a munkások. Máshol mindennapi, itt rendkívüli
Fotó: Haáz Vince
Napok kellenek, amíg a felhalmozott szemetet összeszedik Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
1 hozzászólás