
Hatékony megoldások kerestetnek. Az idei költségvetésben térfigyelő kamerák vásárlása is szerepel
Fotó: Pál Árpád
„Jó, ha a közösség a hangját hallatja. A tüntetésnek nem uszítás a célja, hanem közösen kérjük, hogy a törvény szigorával biztosítsák a közrendet” – így fogalmazott Bajkó Tibor az Arbor Szövetség nevében. A Gyergyószentmiklósi Polgárőrséggel közösen kértek és kaptak engedélyt egy tüntetés szervezésére csütörtökön 17 órától a művelődési ház előtti téren.
2017. április 05., 15:182017. április 05., 15:18
2017. április 05., 15:212017. április 05., 15:21
A polgárőrség vezetője, Bajkó László is hangsúlyozta: nem valami ellen protestálni hívják utcára a lakosságot, hanem, hogy „közösen kérjük alkotmányos jogaink betartását a közbiztonság terén”. A helyszínen petíciót olvasnak fel, melyet átadnak a város polgármesterének és a rendőrparancsnoknak is. Rengeteg probléma van a városban, nem csak annyi a panasz, mint ahányról bejelentés érkezik. A közhangulatra – főleg az idősebb korosztály körében – leginkább az elkeseredettség és bizonytalanság jellemző. Ezen akkor lehet változtatni, ha a hatóságok segítenek az alkotmányos jogok biztosításában – jelentették ki kedden a szervezők.
– fogalmazott Nagy Zoltán polgármester, jelezve, úgy tervezi, ő is jelen lesz a csütörtöki megmozduláson.
Szintén a kedden tartott sajtótájékoztatót Nagy Zoltán polgármester, kitérve a pénteki tűzesetre és a romakérdés megoldási lehetőségeire. Elmondta, egyelőre még jelen vannak a város romák lakta pontjain a térséget felügyelő csendőrök és rendőrök. Nem a romákat védik, hanem mindenféle további konfliktus kirobbanását hivatottak jelenlétükkel megelőzni. Még mindig feszült a közhangulat, ezt olyan hírek táplálják, mint például, hogy egy autóbusznyi roma érkezik a városba erősítésként, a megtorlás megtorlására. Éppen a sajtótájékoztató idején érkezett a válasz: a hír nem igaz. A roma nemzetiségű családok is tartanak az atrocitásoktól, kedden reggel egy téglagyári küldöttség kereste meg a polgármestert, védelmet kérve tőle, féltve családjaikat, hogy a felfokozott hangulatban testi sértésnek lehetnek kitéve.
Egyelőre a Téglagyárnál is jelen vannak a megfigyelő kríziscsoport tagjai, távozásuk után pedig a helyi közbiztonsági szervek fognak gyakran járőrözni a romák lakta városrészeken.
A legfrissebb népszámlálási adatok szerint 440 gyergyószentmiklósi személy vallotta magát romának. Az önkormányzat által készített felmérés szerint 850-re tehető a valós szám. Közülük vannak, akik beilleszkedve a közösségbe élik mindennapi életüket, nem okozva kárt másoknak. Ami a Tölgymező utcai, felgyúlt ingatlan egykori lakóit illeti, itt két családról kell beszélni, mely összesen tizenhárom személyből áll. A helyi rendőrség által készített kimutatás szerint
A szomszédban lévő bevásárlóközpont környékén is rengeteg garázdaságot elkövettek, így jogos a sértettek felháborodása, ugyanakkor elítélendő az önbíráskodás módszere.
A kivizsgálás folyamatban van, számos személyt beidéztek kihallgatásra, beleértve a helyi rendőröket is, és a polgármester úgy tudja, hazugságvizsgáló gépet is használnak az igazság kiderítésére.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!