
Fotó: Borbély Fanni
A Csíki Játékszín a legkisebbeket tündérjátékkal, a felnőtteket az Amadeus című előadással várja az elkövetkező időszakban.
2024. május 17., 12:362024. május 17., 12:36
A Csíki Játékszín közleményéből kiderül, hogy május 21–24. között, minden nap 10 és 12.30 órától a Tomcsa Sándor Színház Ördögölő Józsiás című tündérjátéka lesz látható a legkisebb bérletes nézőik számára.
Május 26-án, vasárnap 19 órától Peter Shaffer: Amadeus darabját tűzték műsorra, amelyre minden érdeklődő jegyet válthat a színház jegypénztárában hétfőn, szerdán és pénteken 12 és 15 óra között, kedden és csütörtökön 15 és 19 között, valamint előadások előtt egy órával.
Az ajánlóban ezt írják a darabról: Mozart és Salieri, a törékeny tehetség és az elszánt középszerűség harca sokakat megihletett már. Antonio Salieri II. József császár udvarának elismert zeneszerzője, aki buzgón hiszi, hogy ő Isten pártfogoltja, műveiből pedig egyenesen az Úr hangja szól. Egészen addig, míg fel nem bukkan Bécsben Wolfgang Amadeus Mozart, egy pimasz, nagyszájú virtuóz.
A fiatal zseni dallamaihoz képest Salieri zenéje kényelmesen, átlagosan és konvencionálisan visszhangzik, ráadásul Isten még azzal is bünteti, hogy az egész világon ő az egyetlen, aki ezt a páratlan és forradalmi tehetséget felismeri és valóban értékelni tudja. És Salieri háborúba kezd az Úrral, méghozzá választott Teremtményén, az Amadeus nevű Mozarton keresztül.
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
szóljon hozzá!