Sokan az Aranka, szeretlek! című kultikus YouTube-videó miatt ismerik, de a Csíki Játékszín színpadán is jelentős szerepekhez jutott az évek során. Néhány évvel ezelőtt majdnem itthagyta szülőföldjét és Magyarországra költözött, de Norvégia is a tervei között szerepelt. Újabban az Előretolt Helyőrség irodalmi folyóiratban olvashatjuk műveit. Kozma Attilával, a Csíki Játékszín színművészével beszélgettünk a Nézőpont kamerái előtt mindennapos harcainkról, örömeinkről, szakmai kihívásokról, írásról és gyereknevelésről.
2021. december 03., 12:002021. december 03., 12:00
Talán ő az egyik legismertebb és legnépszerűbb erdélyi magyar színész, de szakmai kérdésekben nem mindig a karrier javára dönt, főleg az utóbbi időben, amióta megszülettek a gyerekei.
mint mondta. „A gyerekek mindig a jelenben élnek, és ez az egyik legnagyobb csoda, amit ők meg tudnak csinálni. Mi rontjuk el őket egy idő után a kényelmünkből fakadó elvárásokkal. Sokszor rajtakapom magamat, hogy a gyereket azért utasítom vissza, mert nekem úgy kényelmes. És akkor találok rá egy nagyon logikus magyarázatot, és inkább szégyellnem kéne magamat.”
Kozma Attila megfelelni sem akar már senkinek, a poénkodás kevésbé fontos az életében,
Mint mesélte, legutóbb William Shakespeare III. Richárdjának címszerepe jelentett igazi szakmai kihívást, aminek megformálásához minden szakmai tudását és eddigi élettapasztalatát megpróbálta felhasználni.
A színművésszel készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
szóljon hozzá!