
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
A szerda volt az a nap, amikor a legtöbb tantárgyból érettségiztek a diákok. A szaknak megfelelően a földrajz, logika, lélektan, közgazdaságtan, szociológia, filozófia, kémia, biológia, fizika és informatika tantárgyak közül lehetett választani.
2021. június 30., 18:192021. június 30., 18:19
Az általunk megkérdezett diákok közül a reál szakosok a biológiát és az informatikát részesítették előnyben, míg a humán szakosok inkább a földrajzot tartották megtanulhatóbbnak.
A szerdai vizsgákra Hargita megyében 1967-en iratkoztak fel, de közülük nem jelent meg mindenki, összesen 1910-en voltak ott – tájékoztatott Sipos István, az érettségi vizsgabizottság elnöke. Maros megyében a 3172 beiratkozottból 3050 jelent meg reggel a vizsgán. Sabin-Gavril Pășcan főtanfelügyelő tájékoztatása szerint
A gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium végzősei számára rendszeresen tartottak felkészítőt, amikor nem lehetett személyesen, akkor online, aztán az iskolában – válaszolta érdeklődésünkre Lakatos Mihály iskolaigazgató. Azt is kifejtette a Székelyhonnak, hogy a próbaérettségi általában ráébreszti a diákokat a hiányosságaikra, és akik igazából szeretnének jó eredményt elérni, komolyan hozzálátnak a felkészüléshez.
– fűzte hozzá az igazgató.
A szovátai vizsgaközpontban érettségiznek a nyárádszeredai végzősök. Amint Fülöp László, a Bocskai István Elméleti Líceum igazgatója a Székelyhonnak elmondta, minden évben máshol vizsgáznak a diákok, úgynevezett hármasforgóval változik a helyszín Nyárádszereda, Erdőszentgyörgy és Szováta között. Az igazgató arról tájékoztatott, hogy tudomása szerint minden rendben ment eddig, a humán szakosok zöme földrajzból, míg a reál osztály végzettjei biológiából vizsgáztak. Az idei végzettek közül mintegy negyvenen iratkoztak be az érettségire, az előző évekből pedig harmincan – tudtuk meg Fülöp Lászlótól, aki abban reménykedik, hogy minél több érettségizőnek fog sikerülni a vizsgája.
Csütörtökön lesz az érettségi utolsó megmérettetése, a székelyföldi diákok magyar nyelv és irodalomból vizsgáznak. Az első eredményeket július 5-én, hétfőn 12 órakor közlik, aznap estig lehet majd megfellebbezni a jegyeket.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
szóljon hozzá!