
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Elmaradt a csoporttól a kiránduló férfi, akire Székelyvarságtól három kilométerre, a Koporsó-dombon támadt rá egy kifejlett medve vasárnap. A férfi súlyos sérüléseket szenvedett, de jelenleg nincs életveszélyes állapotban. A vadászok már nem találták a helyszínen az agresszív nagyvadat, de kilövési engedélyt fognak kérni a környezetvédelmi minisztériumtól. Az önkormányzat gyűjtést szervez az áldozat megsegítésére.
2024. február 19., 14:062024. február 19., 14:06
2024. február 19., 14:092024. február 19., 14:09
Családtagjaival indult kirándulni a 38 éves férfi, akit vasárnap délután megtámadott egy medve – tudtuk meg Tamás Ernőtől, Székelyvarság polgármesterétől.

Medve támadott meg egy 38 éves férfit Székelyvarságon vasárnap délután. Az áldozatot több harapással a testén szállították a székelyudvarhelyi kórházba.
Az áldozat családjával is egyeztető elöljáró kifejtette, a településtől három kilométerre, a Koporsó-dombon barangolt a férfi, aki addigra lemaradt a többiektől, ekkor pillantotta meg a kifejlett medvét.
A medve az áldozat torkának ronthatott, eközben pedig a fején, a karjain, a hátán és a hasán is megsebesítette. Szerencsére a támadó idővel odébb állt, ekkor a férfi telefonon értesítette testvérét, aki rögtön a helyszínre sietett. A helyzetet felmérve, azonnal tárcsázták a 112-es segélyhívó számot, majd a férfit a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba szállították. Tamás Ernő úgy tudja, hogy
Arra is kitért, hogy egyelőre nem tudnak sokat a támadó medvéről, de mindenkit arra kérnek: saját testi épségük érdekében kerüljék el az eset helyszínét. A polgármester egyébként egyeztetett a helyi képviselőkkel is, annak érdekében, hogy gyűjtést szervezzenek az áldozat megsegítésére. Ennek részleteiről a tanácsosoknál kell érdeklődni.
Fotó: László Ildikó
Zörgő Noémi, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház szóvivője lapunknak megerősítette, már vasárnap sem volt és jelenleg sincs életveszélyes állapotban az áldozat, aki a kórházban lábadozik.
Egyelőre nem tudni, hogy mikor engedhetik ki a kórházból a férfit.
Benke József, a Zetelaka és Társai Vadász- és Horgásztársulat igazgatója lapunknak elmondta, egyik vadőrük már volt kint a helyszínen, ám a támadó medvét már nem találták a közelben. Utóbbi nem is csoda, hiszen a medvék nagy területet járnak be, és
A társulat az intervenciós kvótákat igénybe véve fog kilövési engedélyt kérni a környezetvédelmi minisztériumtól, de ezt csak akkor teszik meg, ha már megkapták az áldozat kórházi kibocsátó dokumentumait – ezzel alapoznák meg ugyanis az igényüket.
Benke József rámutatott, az utóbbi időszakban összességében három medvékre vonatkozó intervenciós kilövési engedélyt kért a szaktárcától, ám a nagyvadak által okozott károk ellenére, mindannyiszor elutasították ezt a minisztérium munkatársai. Egyszerűen indokolatlannak találták az igénylést. Az már csak hab a tortán, hogy egyik engedély éppen egy Székelyvarságon garázdálkodó medve ártalmatlanításáról szólt.
– jegyezte meg.
Az igazgató hangsúlyozta, gyakorlatilag társadalomellenes tevékenységet fejt ki a kormány azzal, hogy nem ad lehetőséget a medvepopuláció szabályozására: az embertámadások, illetve a gazdáknak okozott károk mérséklésére. Azt is kritizálta, hogy a vadásztársulatok nem értékesíthetik a medvéket, hiszen az abból származó jövedelmet fel lehetne használni a vadgazdálkodás folyamatainak finanszírozására. Hozzátette, itt nem arról van szó, hogy valaki meggazdagodjon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!