
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti „az utolsó lépést” a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön a miniszterelnök.
2024. november 14., 16:092024. november 14., 16:09
2024. november 14., 16:122024. november 14., 16:12
Marcel Ciolacu a kormányülés elején elmondta, örül annak, hogy a választási kampány nem befolyásolta a kormány munkáját, és köszönetet mondott ezért a kabinet tagjainak. Hozzátette, kormányának egyik prioritása a munkavállalók jövedelmének növelése, ez a cél a minimálbér emelésével is. Rámutatott, miután az államfő kihirdette a minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt, a kabinet megteheti „az utolsó lépést” a minimálbér 4050 lejre emelése irányába.

Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy az erről szóló jogszabálytervezetet közvitára bocsátották, és „mielőbb” elfogadják. „Ennek nincs sem a választásokkal kapcsolatos, sem más jellegű akadálya,
– idézi az Agerpres hírügynökség Marcel Ciolacu miniszterelnököt.
Klaus Iohannis államfő szerdán hirdette ki a minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt. A jogszabály a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe. A törvény szerint
A kormányhatározatban megszabott bruttó minimálbért a következő év január elsejétől alkalmazzák, és évente egyszer aktualizálják a szakszervezetek és a munkaadók országos szövetségeinek konzultálásával.
A jogszabály azt is rögzíti, hogy
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
1 hozzászólás