
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Vasúti átjárónál ütközött egy vonat egy traktorral szerdán délelőtt Csíkszenttamásnál. A balesetben a traktorba szorult, 53 éves sofőr életét vesztette.
2022. július 27., 10:132022. július 27., 10:13
2022. július 27., 12:242022. július 27., 12:24
A Brassóból Budapestre tartó IR 366-os vonat ütött el a vasúti átjárón egy utánfutós traktort szerdán délelőtt a csíkszenttamási vasúti átjárónál. Az ütközés következtében a traktor vezetője a járműbe szorult.
A balesethez a balánbányai tűzoltók egy egysége valamint a Hargita megyei tűzoltóság két egysége vonult ki egy mentésre és egy oltásra alkalmas járművel, hozzájuk pedig a csíkmadarasi önkéntes tűzoltók is csatlakoztak. Ahogy a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya tájékoztat,
A baleset miatt a vasúti közlekedés áll, a közúti közlekedés pedig az E578-as európai úton egy sávon, váltakozva zajlik.
A tűzoltóság tájékoztatása szerint a Brassó-Budapest közötti vonatjárat épp Csíkszeredából tartott Gyergyószentmiklós irányába. A vonaton nincsenek ellátásra szoruló utasok, viszont a vasúti közlekedés leállása miatt várakozniuk kell.
A vasúti forgalom 10 óra 40 perckor, a közúti pedig 40 perccel később indult újra.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.