
Marosvásárhelyre is köd telepedett. Továbbra sem tudnak fel- és leszállni a járatok a repülőtéren
Fotó: Haáz Vince
Lehetetlenné teszi a köd a repülőgépek fel- és leszállását a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren pénteken is.
2019. december 20., 17:102019. december 20., 17:10
2019. december 20., 17:162019. december 20., 17:16
Mint megtudtuk, 16 óra 40 perckor kellett volna a Budapestről érkező járat landoljon a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren, de tíz perccel az érkezési idő előtt kiderült, hogy a köd miatt ez nem lehetséges. Egész Maros megyében, így
A légikikötő honlapja szerint a járat Kolozsváron fog landolni, azokat az utasokat, akik ezzel a géppel szerettek volna Budapestre utazni Kolozsvárra szállítják, ahol felszállhatnak.

A sűrű köd miatt csütörtökön egész nap nem szálltak le a repülőgépek a marosvásárhelyi Transilvania reptéren.
Ilyen eseteben a repülőgép-társaság kell megoldásokat biztosítson azoknak is, akik nem a várt helyre érkeztek és azoknak is, akik nem tudnak időben elutazni.
Mint arról beszámoltunk, csütörtökön járatokat töröltek amiatt, hogy a köd következtében ellehetetlenült a gépek le és felszállása a marosvásárhelyi repülőtéren.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!