
Csak kézműves termékeket lehet árusítani a várban
Fotó: Rab Zoltán
Július 29. és 31. között szervezik meg a Segesvári Középkori Fesztivált, amelynek szabályzatát jóváhagyta a segesvári önkormányzat is a legutóbbi tanácsülésen.
2022. július 04., 16:042022. július 04., 16:04
Gál Ernő segesvári önkormányzati képviselő érdeklődésünkre elmondta, hogy idén tartják a Segesvári Középkori Fesztivál huszonnyolcadik kiadását, aminek a szabályzatát összeállították, és meg is szavazták a legutóbbi önkormányzati ülésen. A fesztivál szabályai kitérnek a különböző tevékenységekre, kereskedelemre, járműforgalomra is.
A várban felállított, élelmet árusító kereskedők napjára és négyzetméterre 120 lejt fizetnek, míg a fagylaltárusok, valamint a kézműves termékeket forgalmazók 80 lejt. A grafikusok, portré- és karikatúra készítők, arcfestők 60 lejt fizetnek egy napra egy négyzetméterre, az üdítő italokat árusítók pedig 90-et, a középkori viseletet kölcsönzők pedig 50 lejt.
Az alsóvárosban sátrat, vagy standot működtető vásározóknak 150 lej egy napra egy négyzetméternyi felület, a fagylaltárusoknak 60 lej, azoknak akik kürtőskalácsot és lángost készítenek és árusítanak 75 lej egy napra a lefoglalt terület négyzetmétere, míg a kézműveseknek 60 lej.
Fotó: Rab Zoltán
Már évekkel korábban szabályt vezettek be arra vonatkozóan, hogy a vár területén csak kézműves termékeket lehet forgalmazni,
Ezt idén is betartatják, de a fesztiválozók is hozzászoktak, hogy ha enni, vagy sörözni akarnak, akkor azt megtehetik a vár területén kívül.
Fotó: Rab Zoltán
Ami a háromnapos fesztivál programját illeti, fotó- és képzőművészeti kiállítások, zene, tánc, színházi és bábszínházi produkciók lesznek, középkori lovagok bemutatkozója, lovagi torna, középkori vásári mutatványosok előadásaira is lehet számítani.
A szervezők a hazai fesztiválozók mellett számos külföldről érkező vendégre is számítanak.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
Több ezren vettek részt idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén, Csíkszereda főterén, amelynek idén volt a jubileumi, 25. kiadása.
szóljon hozzá!