
Fotó: Pinti Attila
Meghosszabbította Gyergyószentmiklós vörös zónába való sorolását a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság, mivel változatlanul három ezrelék fölött van a fertőzöttségi ráta a városban. A környező települések többsége sárga, de van néhány község, mint Gyergyóalfalu, Gyergyóremete, Ditró és Gyergyószárhegy, amely zöld járványügyi besorolásban van.
2020. november 13., 15:582020. november 13., 15:58
2020. november 15., 10:372020. november 15., 10:37
Továbbra is vörös zónának számít Gyergyószentmiklós, ezért november 26-ig érvényben maradnak az erre vonatkozó szigorító intézkedések, azaz a kötelező szabadtéri maszkviselés, valamint, hogy
„A választások után személyi változás történt ezért újraalakult a helyi vészhelyzeti bizottság” – ismertette Csergő Tibor-András, Gyergyószentmiklós polgármestere.
A pénteki, első bizottsági ülésen a közelgő ünnepek kapcsán hoztak döntéseket. „Csendesen fognak telni az ünnepek.
– mondta az elöljáró. Az újraalakult vészhelyzeti bizottságban beszéltek a városi bölcsőde működtetéséről, és úgy döntöttek, hogy nem zárják be az intézményt. A megbetegedések tekintetében Csergő elmondta, hogy változatlanul három ezrelék fölött van a fertőzöttségi ráta:
Gyergyószentmiklóson kívül vörös besorolást más Gyergyó-térségi település nem kapott. A 41/12.1.2020-as határozat értelmében sárga járványügyi besorolásba tartozik Borszék, Vasláb,, Gyergyócsomafalva és Gyergyóújfalu. Gyergyóalfaluban, Gyergyóditróban, Gyergyószárhegyen és Gyergyóremetén viszont másfél ezrelék alatt van jelenleg a fertőzöttségi ráta, így ezek a községek zöld zónába tartoznak.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
2 hozzászólás