
Fotó: Sándor Csilla
Csak ideiglenesen oldotta meg Hargita Megye Tanácsa a hozzá tartozó gyermekvédelmi igazgatóság pénzügyi helyzetét: noha októberben biztosítani tudják a nettó béreket, a szociális intézmény költségvetéséből év végéig még több mint 10 millió lej hiányzik.
2017. október 04., 09:202017. október 04., 09:20
A Hargita megyei önkormányzati képviselők múlt heti soros ülésén döntöttek arról, hogy kiegészítik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság pénzkeretét, módosítva a megyei önkormányzat költségvetését. Hargita Megye Tanácsának sajtóközleménye szerint
Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság vezetője megkeresésünkre elmondta, annyi pénzt kaptak a költségvetésükbe – beleszámítva a kormány által, az őszi költségvetés-kiigazításkor biztosított 2,7 millió lejt is –, amely csak arra elegendő, hogy tudják biztosítani alkalmazottaiknak október 10-én a nettó fizetéseiket, illetve tudják törleszteni az elmaradt számláik egy részét, a sürgősebbeket.
– osztotta meg helyzetüket az intézményvezető.
Számításaik szerint több mint 10 millió lejre lenne még szükségük az év végéig, figyelembe véve azt, hogy havonta a személyzeti költségük 3 millió lej, ehhez hozzáadódik még 1,3 millió lej a járulékokra, illetve további 1 millió lej fenntartási költségekre. Nehéz pénzügyi helyzetükről a sajtóból tudomást szerezve egyébként
Több mint 800 alkalmazott
Válságos helyzetbe került a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, nem tudják biztosítani többek között a központjaikban élő gyermekek, fogyatékkal élők ellátását, a működésükhöz szükséges költségeket, sem pedig a szolgáltatók kifizetését. Ugyanakkor bizonytalanná vált 800 alkalmazottjuk fizetése is. A helyzet rendezése érdekében Mihai Tudose miniszterelnöknek küldtek levelet, és több alkalommal is jártak Bukarestben Borboly Csabával, Hargita Megye Tanácsának elnökével, mindeddig sikertelenül.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!