
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Újabb 24 óra telt el további fertőzöttek igazolása nélkül Hargita megyében, hárman pedig meggyógyultak, így csökkent az aktív esetek száma a térségben.
2020. július 22., 14:132020. július 22., 14:13
Keddhez hasonlóan szerdán sem igazoltak újabb koronavírus-fertőzést Hargita megyében, így továbbra is 424 a járvány kezdete óta a térségben igazolt koronavírus-fertőzések száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Közülük eddig 327-en hagyták el gyógyultan a kórházakat, 13 haláleset történt, 67 fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. Tünetmentesség esetén eddig 17 személy kérte, hogy távozhasson a kórházból, az ő kezelésük otthon folytatódik.
Noha új esetet nem azonosítottak, a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 17 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt szerdán – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS) tájékoztatásában.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!