
Fotó: RMDSZ Maroshévíz
Hargita megye román többségű városában, Maroshévízen mindössze három képviselője van az RMDSZ-nek a 17 tagú képviselő-testületben, mégis sikerült alpolgármestert állítaniuk a tisztséget az elmúlt négy évben is betöltő Bodor Attila személyében.
2024. november 05., 17:312024. november 05., 17:31
Rendkívüli ülésre gyűlt össze Maroshévíz önkormányzati képviselő-testülete kedden, ahol az egyik hangsúlyos téma az alpolgármester-választás volt. Az RMDSZ újra Bodor Attilát javasolta erre a tisztségre, aki 2020-tól mostanáig is alpolgármesterként tevékenykedett.
Egy riválisa volt, a PSD jelöltje, Cătălin Preda.
Amint megkeresésünkre válaszolva a régi-új alpolgármester elmondta, az RMDSZ és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) együttműködési megállapodásának köszönhetően kaphatta meg a hét liberális képviselő szavazatát a három RMDSZ-es mellett, és a számok azt mutatják, hogy még valaki őt látta megfelelőnek az alpolgármesteri feladatok ellátására. Bodor Attila kifejtette,
akivel már az elmúlt nyolc évben is jól tudtak együttműködni a képviselő-testületben. Hogy alpolgármesterként konkrétan milyen szakterületek tartoznak hozzá, erről majd a következő napokban születik döntés.
Az RMDSZ számára nyilvánvalóan sikernek számít, hogy alpolgármestert állíthatott a maroshévízi önkormányzatban. Barti Tihamér, a gyergyószéki szervezet elnöke a Székelyhonnak kifejtette: az elmúlt mandátumban, Maroshévízen az RMDSZ helyi csapatát támogatta a Nemzeti Liberális Párt, és így sikerült 2020-ban hosszú idő után magyar alpolgármestert állítani.
amiért köszönet illeti elsősorban a magyar lakosságot, akik bizalmat szavaztak szövetségünknek, így 3 önkormányzati képviselője van az RMDSZ-nek. Gratulálok Bodor Attilának az újraválasztáshoz, és sok sikert kívánok Sebastian Buzilă polgármesternek” – fogalmazott Barti.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
szóljon hozzá!