
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Erős szélre figyelmeztető sárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia 14 központi, keleti és északkeleti megyéjére.
2022. június 22., 12:272022. június 22., 12:27
Az előrejelzések szerint szerdán 21 óráig Moldva nagy részén, Délkelet-Erdélyben, a Kárpát-kanyarban és a Déli-Kárpátokban megerősödik a szél, 55-75 km/órás, helyenként 90 km/órás széllökések várhatók – ismerteti az Agerpres.
A sárga riasztás Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, Kovászna, Hargita, Brassó, Bákó, Suceava, Botoşani, Vrancea, Iaşi, Vaslui és Neamţ megyére érvényes.
A jelzett időszakban Erdély többi részén, továbbá Olténiában, Munténiában, Dobrudzsában és a hegyekben is megélénkülhet a szél.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!