Hirdetés
Hirdetés

Továbbra is halmokban áll a szemét a tömbházak között

Több a munka, mint amire vállalkozott a cég. Marosvásárhely lakónegyedeiben több helyen is  kupacokban áll a hulladék •  Fotó: Haáz Vince

Több a munka, mint amire vállalkozott a cég. Marosvásárhely lakónegyedeiben több helyen is  kupacokban áll a hulladék

Fotó: Haáz Vince

Míg a magánházaknál rendeződni látszik Marosvásárhelyen a hulladékelszállítás, a tömbházaknál továbbra is kupacokban áll a hulladék – így egyre nagyobb az elégedetlenség. Közben megtudtuk, hogy bár december 22-én jár le a 30 napos felszólítás, a hulladékszállítással megbízott cégnek december 28-ig van ideje betartani a szerződésben vállaltakat.

Simon Virág

2022. december 19., 12:012022. december 19., 12:01

2022. december 19., 13:242022. december 19., 13:24

Mit ismert, Marosvásárhelyen és a környező településeken bő két hónapja a kolozsvári Brantner cég szállítja el a háztartási hulladékot. Az új autókkal érkező cégről azonban az első napokban kiderült, hogy

nem tudja betartani az előre leközölt programot, azóta is panaszáradat van a munkájuk miatt Marosvásárhelyen és a környékbeli településeken.

A céggel a Ecolect közösségi társulás között szerződést, ennek a feladta ugyanis a megyei hulladékelszállítás megszervezése és felügyelete.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Karácsony után születik döntés

Miután a Brantner nem tudta teljesíteni a szerződésben vállaltakat, az Ecolect közgyűlése jóváhagyta, hogy 30 napos felszólítást küldjenek a cégnek, és amennyiben ezalatt sem tudja elvégezni a vállalt szolgáltatásokat, szerződést bontanak vele. A 30 nap december 22-én, csütörtökön jár le. Mint az Ecolect igazgatója, Tóth Andrea a Székelyhonnak jelezte:

igaz ugyan, hogy 22-én jár le a határozat elfogadásától számított 30 nap, de a Brantner november 28-án kapta kézhez a döntést, így december 28-ig van lehetősége betartani a szerződésben vállaltakat.

Elemzik a jelentéseket

Megtudtuk, hogy jelenleg több kiértékelés zajlik. Az Ecolect elemzi a cégtől és az érintett polgármesteri hivataloktól beérkezett jelentéseket, panaszokat. Kiderült többek között, hogy

a Brantner által begyűjtött hulladék mennyisége nagyobb, mint a szerződésben szereplő mennyiség, vagyis többet kell begyűjtsön és elszállítson, mint amire vállalkozott.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A cégtől kapott visszajelzések alapján a begyűjtésnél gondot jelent az is, hogy a tömbházaknál levő kukák állapotba nem megfelelő, ezért több időre van szükségük ahhoz, hogy összeszedjék egy-egy pontnál a hulladékot. Tóth Andrea azt nyilatkozta, hogy egyelőre elemzik a kapott adatokat, hogy majd ezek függvényében döntéseket tudjanak hozni. Kiemelte:

úgy tűnik, hogy amióta újra leközölték, hogy a Marosvásárhelyen a  magánházaktól milyen program szerint szállítják el a szemetet, már nincs akkora fennakadás.

Hirdetés

A vidéki települések egy részén is beállt a rend, program szerint szedik össze a hulladékot. De Marosvásárhelyen

a tömbházaknál továbbra is halmokban áll a szemét a kukákban, illetve a kukák mellett.

Amennyiben az Ecolect december végén a Brantnerrel között szerződés felbontása mellett dönt, a cég még 90 napig köteles biztosítani a szolgáltatást, és ez idő alatt a közösségi társulás új, ideiglenes céget kell találjon a háztartási hulladék összegyűjtésére és elszállítására.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 06., hétfő

Nicușor Dan: Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái

Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.

Nicușor Dan: Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái
Hirdetés
2026. április 06., hétfő

Csíkszentkirályon a húsvéti locsolkodás hagyománya apáról fiúra, anyáról lányra száll – videó

Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.

Csíkszentkirályon a húsvéti locsolkodás hagyománya apáról fiúra, anyáról lányra száll – videó
2026. április 06., hétfő

Erős füsttel járó tűzeset Szászrégenben

Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Erős füsttel járó tűzeset Szászrégenben
2026. április 06., hétfő

A pogányság és kereszténység is békében megférnek a húsvéti képeslapokon

Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?

A pogányság és kereszténység is békében megférnek a húsvéti képeslapokon
Hirdetés
2026. április 06., hétfő

Kéthetes előrejelzés Székelyföldre: lehűlés, majd felmelegedés

Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.

Kéthetes előrejelzés Székelyföldre: lehűlés, majd felmelegedés
2026. április 06., hétfő

Több, mint 10 ezer lej értékű lopást követtek el Hargita megyei fiatalok – rendőrkézre kerültek

Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Több, mint 10 ezer lej értékű lopást követtek el Hargita megyei fiatalok – rendőrkézre kerültek
2026. április 06., hétfő

Melléképület gyulladt ki Székelyhodoson, a lakók eloltották a tüzet

Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Melléképület gyulladt ki Székelyhodoson, a lakók eloltották a tüzet
Hirdetés
2026. április 06., hétfő

Több sofőrt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök vasárnap

Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.

Több sofőrt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök vasárnap
2026. április 06., hétfő

Hideg, szeles és csapadékos időre vált a napsütés Székelyföldön

Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.

Hideg, szeles és csapadékos időre vált a napsütés Székelyföldön
2026. április 06., hétfő

Fennakadásmentesen zajlik a levélszavazatok átvétele a csíkszeredai Főkonzulátuson

Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.

Fennakadásmentesen zajlik a levélszavazatok átvétele a csíkszeredai Főkonzulátuson
Hirdetés