
Szegénységtérkép elkészítését tervezik. A tűzvész mélyebb gyökerű problémát hozott a felszínre
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakóinak elhelyezéséről továbbra sem tudni konkrétumokat. Addig is rutinszerű programokkal igyekeznek hasznossá tenni a csíksomlyói nyomortelep egy részének múlt heti leégését követően hajléktalanná vált 261 személy mindennapjait.
2021. január 12., 13:042021. január 12., 13:04
2021. január 12., 13:522021. január 12., 13:52
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere jelezte, kidolgozott napi programban vesznek részt az Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakói.
– mutatott rá.

Megsemmisült épületek, összeégett háztartási berendezések és eszközök, elpusztult – és megmenekült – állatok maradtak a csütörtök esti csíksomlyói tűzvész után. Pénteken több olyan lakó is visszatért a helyszínre, akiket nem a sportcsarnokban szállásoltak el.
Hozzátette, a tűzvész helyszínén egy szakmai bizottság a telep életkörülményeit, feltételeit vizsgálja meg, többek között higiéniai szempontból is, így
Fotó: Pinti Attila
„Az a nyomorúságos helyzet, amiben a Somlyó 33. utca közössége élt, és a többi, ehhez hasonló helyzetű telephely, hosszú évek programját vetíti előre. Ez a helyzet bármikor bárhol bekövetkezhetett volna. Hosszú éveken keresztül hagytuk, hogy létezzen és lappangjon, íme, ez lett az eredménye” – utalt a romakérdés évek során szőnyeg alá söprésével a mindössze három hónapja polgármesterként tevékenykedő Korodi.
Érdeklődésünkre a polgármester közölte, továbbra is tárgyalások folynak, hogy milyen helyszíneken lenne megoldható a családok elhelyezése, de körültekintően kell kiválasszák azokat, hogy minden szempontból megfelelőek legyenek. Kérdésünkre megnyugtatott,
Sógor Enikő alpolgármester megköszönte a civil szervezetek és önkéntesek munkáját, hiszen, mint fogalmazott, a szakmai háttércsapat kézben tudja tartani ezt a nehéz helyzetet.
Borboly Csaba megyei tanácselnök méltatta a múlt nyáron Kovács Gergely érsek által kezdeményezett mélyszegénység munkacsoport létrejöttét, amely most nyert létjogosultságot.
– fogalmazott, hozzátéve, a romákon túl leginkább a mélyszegénységben élőkkel kell foglalkozni a következő időszakban nemzetiségtől és hovatartozástól függetlenül.
Fotó: Veres Nándor
Feltérképezik a mélyszegénységet
András Lóránd, a Hargita Megyei Mélyszegény Munkacsoport koordinátora problémahalmazként jellemezte a kialakult helyzetet, amelyet Európa-szerte sehol nem sikerült maradéktalanul megoldani. „Munkacsoportunk a következő két évben elkészíti Hargita megye szegénységtérképét és beavatkozó stratégiát dolgoz ki, hogy ehhez hasonló szerencsétlenségek ne történjenek” – tudatta. Közölte továbbá, a létesítményben napi programok zajlanak, mint az iskolai- és higiéniai foglalkozások, szabadidős tevékenységek és lelki támogatás, a ki- és bejárás pedig bármikor megengedett. „A pszichológusok azon dolgoznak, hogy felkészítsék az embereket, hogy mi fog történni velük. A gyerekeknek például fodrászati ismereteket, a kismamáknak baba-mama programokat tartunk, ezeket tartjuk fontosnak jelenleg” – mondta, aki továbbra is együttérzésre kérte fel a város lakosságát.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
6 hozzászólás