
Szegénységtérkép elkészítését tervezik. A tűzvész mélyebb gyökerű problémát hozott a felszínre
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakóinak elhelyezéséről továbbra sem tudni konkrétumokat. Addig is rutinszerű programokkal igyekeznek hasznossá tenni a csíksomlyói nyomortelep egy részének múlt heti leégését követően hajléktalanná vált 261 személy mindennapjait.
2021. január 12., 13:042021. január 12., 13:04
2021. január 12., 13:522021. január 12., 13:52
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere jelezte, kidolgozott napi programban vesznek részt az Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakói.
– mutatott rá.

Megsemmisült épületek, összeégett háztartási berendezések és eszközök, elpusztult – és megmenekült – állatok maradtak a csütörtök esti csíksomlyói tűzvész után. Pénteken több olyan lakó is visszatért a helyszínre, akiket nem a sportcsarnokban szállásoltak el.
Hozzátette, a tűzvész helyszínén egy szakmai bizottság a telep életkörülményeit, feltételeit vizsgálja meg, többek között higiéniai szempontból is, így
Fotó: Pinti Attila
„Az a nyomorúságos helyzet, amiben a Somlyó 33. utca közössége élt, és a többi, ehhez hasonló helyzetű telephely, hosszú évek programját vetíti előre. Ez a helyzet bármikor bárhol bekövetkezhetett volna. Hosszú éveken keresztül hagytuk, hogy létezzen és lappangjon, íme, ez lett az eredménye” – utalt a romakérdés évek során szőnyeg alá söprésével a mindössze három hónapja polgármesterként tevékenykedő Korodi.
Érdeklődésünkre a polgármester közölte, továbbra is tárgyalások folynak, hogy milyen helyszíneken lenne megoldható a családok elhelyezése, de körültekintően kell kiválasszák azokat, hogy minden szempontból megfelelőek legyenek. Kérdésünkre megnyugtatott,
Sógor Enikő alpolgármester megköszönte a civil szervezetek és önkéntesek munkáját, hiszen, mint fogalmazott, a szakmai háttércsapat kézben tudja tartani ezt a nehéz helyzetet.
Borboly Csaba megyei tanácselnök méltatta a múlt nyáron Kovács Gergely érsek által kezdeményezett mélyszegénység munkacsoport létrejöttét, amely most nyert létjogosultságot.
– fogalmazott, hozzátéve, a romákon túl leginkább a mélyszegénységben élőkkel kell foglalkozni a következő időszakban nemzetiségtől és hovatartozástól függetlenül.
Fotó: Veres Nándor
Feltérképezik a mélyszegénységet
András Lóránd, a Hargita Megyei Mélyszegény Munkacsoport koordinátora problémahalmazként jellemezte a kialakult helyzetet, amelyet Európa-szerte sehol nem sikerült maradéktalanul megoldani. „Munkacsoportunk a következő két évben elkészíti Hargita megye szegénységtérképét és beavatkozó stratégiát dolgoz ki, hogy ehhez hasonló szerencsétlenségek ne történjenek” – tudatta. Közölte továbbá, a létesítményben napi programok zajlanak, mint az iskolai- és higiéniai foglalkozások, szabadidős tevékenységek és lelki támogatás, a ki- és bejárás pedig bármikor megengedett. „A pszichológusok azon dolgoznak, hogy felkészítsék az embereket, hogy mi fog történni velük. A gyerekeknek például fodrászati ismereteket, a kismamáknak baba-mama programokat tartunk, ezeket tartjuk fontosnak jelenleg” – mondta, aki továbbra is együttérzésre kérte fel a város lakosságát.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
6 hozzászólás