
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Harmadik napja, hogy mindössze egy új fertőzést azonosítanak Hargita megyében, ahol vasárnap sem történtek újabb halálesetek. A kórházban ápoltak száma húszra csökkent.
2021. június 06., 17:532021. június 06., 17:53
A korábbi napokhoz hasonlóan egy új koronavírus-fertőzést igazoltak vasárnap is Hargita megyében, ezzel 8263-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban szintén egy esetet regisztráltak. Újabb haláleset ezúttal sem történt, így a járvány kezdete óta továbbra is 429 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Az elmúlt huszonnégy órában 121 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 1 078 863-ra nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Vasárnapig 9 218 974 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 17 804-et az elmúlt egy napban végeztek el.
Gyógyultnak nyolc személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7793-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 20 (eggyel kevesebb, mint szombaton), otthoni elkülönítésben 21-en vannak, házi karanténban pedig 132-en tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében egyetlen páciens esetében sem kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,12 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
Első- (sárga jelzésű) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több megye folyóvizeire.
Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a Szociáldemokrata Párt által javasolt szolidaritási csomagot, amelynek megfelelően 2,8 millió nyugdíjas részesül nyugdíjkiegészítésben.
Előkerült a coțofenești-i amelyet 2025 januárjában loptak el a hollandiai Drents Múzeumból – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek. Az ügyészség csütörtök délután készül sajtótájékoztatót tartani az ügyben a múzeumban.
A 2025-2026-os tanév rendje szerint a pénteki tanórák után kezdődik és április 14-ig a tavaszi szünidő az iskolákban.
Huszonkét be nem töltött állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán egy kormányrendelet nyomán. Ugyanakkor módosítják a polgármesteri és alpolgármesteri kabinetben betölthető állások számát.
szóljon hozzá!