
Fotó: Gábos Albin
A padlizsánon, paprikán, zöld paszulyon és csemegekukoricán kívül számos zöldséget drágábban szerezhetünk be a csíkszeredai piacról, mint két hónappal korábban.
2018. augusztus 16., 09:182018. augusztus 16., 09:18
Az egyik legkedveltebb terménynek, a paradicsomnak kilogrammját drágábban lehetett megvásárolni szerdán a csíkszeredai piacon, mint két hónappal ezelőtt. Néhány standnál kifejezetten borsos összeget, akár 8 lejt is elkértek kilójáért, igaz, a legtöbb viszonteladói asztalnál kevesebbért, 4,5–5 lejes áron kínálták.
A nyárádmenti Soós Csaba termelőt megkérdeztük, miért adja drágábban a paradicsomot.
– magyarázta a már több mint 20 éve a csíkszeredai piacon áruló termelő. Hozzátette, kialakult már a törzsvásárlói köre, tőle szívesen vásárolnak az emberek.
„A zöldségeket és a gyümölcsöket rendszerint a csíkszeredai zöldségpiacról szerzem be, és nagyon megválogatom, hogy kitől veszem meg. Kizárólag termelőktől vásárolok, mert tudom, hogy azoknak a termékei nincsenek permetezve. Egyébként nem drágállom az áraikat, mert tudom, hogy rengeteget dolgoznak a termesztéssel, az időjárás sem mindig megfelelő, így nagyon nehéz a termelőknek” – osztotta meg véleményét a piacon vásároló Filtermeister Klára.
A Vráncsa megyei Páncsuból hoztak szőlőt eladásra a hargitai megyeszékhely piacára, az eladó érdeklődésünkre elmondta, közel egy hete kezdték el kínálni a termést, hiszen a tartós meleg időjárás miatt korábban szüreteltek idén.
A görögdinnye ára nem változott a júniusi értékéhez képest, szerdán is 2,50 lejért adták kilóját. Valamelyest csökkent az ára azóta a paprikának, a zöld paszulynak, a kukoricának.
Fotó: Gábos Albin
A padlizsán értéke pedig felére csökkent, 3 lejért kínálták a piacon, 10 kiló vásárlása esetén pedig már csak 2,80 lejt kértek érte. Ugyanakkor némileg drágult az uborka, a fokhagyma és a szemes paszuly. Megjelent a piacon a havasi meggy és az áfonya is, amelyeknek többségét a Madarasi Hargitáról gyűjtötték be, egy 5 literes vödörnyi terményért 50 lejt kértek.
| Zöldség/gyümölcs | Június 27. | Augusztus 15. |
| Paradicsom | 4–5 lej/kg | 4,5–8 lej/kg |
| Paprika | 6 lej/kg | 5 lej/kg |
| Uborka | 2–3 lej/kg | 3–4 lej/kg |
| Padlizsán | 6–7 lej/kg | 3 lej |
| Görögdinnye | 2,5 lej/kg | 2,5 lej/kg |
| Kukorica | 2 lej/cső | 1,5 lej/cső |
| Zöld paszuly | 8–10 lej/kg | 6–8 lej/kg |
| Fokhagyma | 25 lej/kg | 28 lej/kg |
| Szemes paszuly | 10 lej/kg | 15 lej/kg |
| Újkrumpli | 3 lej/kg | 2,5–3 lej/kg |
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!