
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Ismét javulás figyelhető meg a koronavírusból felgyógyult személyek számában. Míg számuk a hét elején folyamatosan háromezer feletti volt, csütörtökön jelentős csökkenés következett be, ám a pénteki adatok ismét biztatók: 3566 gyógyultat regisztráltak. Ez a szám hétfőn 3227, kedden 3742, szerdán 3595 volt, csütörtökön azonban 2787-re csökkent. Az országos szintű fertőzöttségi arány is biztató: 5,1 százalék (csütörtökön 5,2 volt).
2021. április 30., 13:492021. április 30., 13:49
2021. április 30., 13:522021. április 30., 13:52
| Járványhelyzet 2021. április 30-án | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 7926 (+13) | Országos | 1 055 265 (+1636) |
| Maros | 23 246 (+53) | Elhunyt | 28 109 (+138) |
| Kovászna | 8232 (+19) | Gyógyult | 989 393 (+3566) |
Az elmúlt huszonnégy órában 1636 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 1 055 265-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Péntekig 8 257 487 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 31 991-et az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 5,1 százalékos. Az elmúlt huszonnégy órában 138, koronavírussal diagnosztizált személy – 66 férfi és 72 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 28 109-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1284 személyt kezelnek, a járvány kezdete óta 989 393 személyt gyógyultnak nyilvánítottak, ez 3566 új gyógyultat jelent.

Visszaesett az új fertőzések száma pénteken Hargita megyében, halálesetek viszont az elmúlt huszonnégy órában is történtek a térségben. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány szintén csökkent.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,22;
Maros megyében 1,87;
Kovászna megyében 2,10 ezrelék.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
szóljon hozzá!