
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Stagnál a napi fertőzésszám Hargita megyében, halálesetek viszont szombaton is történtek a térségben. A gyógyultak száma meghaladta a kilencezret, a fertőzöttségi arány azonban folyamatosan emelkedik.
2021. október 23., 15:142021. október 23., 15:14
2021. október 23., 15:182021. október 23., 15:18
Száznegyvennyolc új koronavírus-fertőzést igazoltak szombaton Hargita megyében 842 teszt feldolgozása során, ezzel 11 453-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett négy újabb haláleset is történt, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 614-re emelkedett.
A gyógyultak száma 40-el nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 9023-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 387 (egy nappal korábban 388 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 1429-en vannak, házi karanténban pedig 842-en tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 22 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 4,85 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!