
Archív
Fotó: Gergely Imre
További 23 térfigyelő kamera felszerelését helyezte kilátásba Gyergyószentmiklós önkormányzata. A jelenleg működésben lévő, 12 kamerás rendszer a június 26-ai kórházban történt incidens kapcsán is nyomra vezette a hatóságokat.
2020. július 08., 21:052020. július 08., 21:05
Gyergyószentmiklós újabb tíz pontján, összesen 23 térfigyelő kamerát szereltet fel az önkormányzat. A közbeszerzési eljárás az eszközök vásárlására lezárult, legtöbb egy hónapon belül kell leszállítsa a nyertes cég a kamerákat.
A helyszíneket illetően Nagy Zoltán polgármester elmondta, hogy a városnak azon a pontjain lesznek az új biztonsági eszközök, amelyeket – a rendőrséggel folytatott egyeztetések során – közbiztonsági szempontból indokoltnak találtak: a Csiky-kert környékén, a romaiskola területén, a Rákóczi Ferenc utca múzeum előtti részén, és a bevásárlóközpontnál is lesz kamera.
– tette hozzá az elöljáró.
A meglévő 12 kamera jól működik – mutatott rá a polgármester. Ezek a szerkezetek a város négy, gyilkostói, tekerőpataki, szárhegyi és alfalvi ki- és bejárataihoz vannak felszerelve, amelyek az érkező, illetve kifelé haladó autókról készítenek felvételeket, rögzítik és azonosítják a rendszámokat, éjszaka is.
Ezekre, a helyi rendőrség székhelyén monitorizált felvételekre már több alkalommal is szükség volt. „Legutóbb, a kórházi incidenst követően, mi biztosítottuk a rendőrség számára azokat a felvételeket, amelyek bizonyosságot adtak arra, hogy milyen rendszámú autóval, és mikor hajtottak el a városból az elkövetők. Ez is segített abban, hogy elő lehessen keríteni a tettest” – mondta Nagy Zoltán.

Védelmet kérnek a gyergyószentmiklósi kórház sürgősségi osztályán dolgozók, miután pénteken hajnalban egy beteg hozzátartozói bántalmaztak egy orvost és egy asszisztenst.
A rendszer további bővítését tervezik. Egyszerre ugyanis nincs lehetősége a városnak a teljes lefedettség kiépítése. A számítások szerint összesen 38 ponton lesznek majd megfigyelő eszközök Gyergyószentmiklóson, így több mint száz kamerával tudják megfigyelni majd a köztereket és utakat.
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
szóljon hozzá!