
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki nyomorúságos körülmények között munkára kényszerített több embert az elmúlt időszakban egy háromszéki esztenán.
2024. október 18., 16:372024. október 18., 16:37
2024. október 18., 19:562024. október 18., 19:56
Feltehetően tizenegy embert szállásolt el tanyáján egy 47 éves férfi Kovászna megyében, aki az áldozatokat kényszermunkára kötelezte, fogságban tartotta őket fizikai és lelki erőszakot alkalmazva. Amint arról korábban is beszámoltunk már, embertelen körülmények között, élelem, víz és orvosi ellátás nélkül kellett élniük, úgy, hogy az alaphigiéniai feltételek sem voltak adottak.
A sértetteket két gyanúsított (egy 23 és egy 28 éves férfi) szervezte be úgy, hogy
majd a 47 éves férfihez szállították őket munkára – tájékoztatott frissített közleményében a Kovászna megyei rendőrség sajtóosztálya. Mint írták,
A 47 éves férfit harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték, a másik két férfi ügyében pedig elrendelték a hatósági vizsgálatot.

Többeket kényszerítettek embertelen körülmények között dolgozni egy Kovászna város határában álló esztenán. A rendőrség információi szerint a hat áldozatot Brassó és Bukarest vasútállomásairól „toborozták”.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
Az első kontumáci hitbeli lépésektől a 20. századi nagytemplomig ívelő történetben a közösség erejéről és Székelyföld keleti kapujának lelki örökségéről mesél videónkban, Templomtúra sorozatunkban Salamon József gyimesbükki plébános.
Átalakul a RO-ALERT: a hatóságok többféle riasztási szint bevezetését tervezik, amelyek eltérő hangjelzéssel – vagy bizonyos esetekben hang nélkül – érkeznek majd a mobiltelefonokra.
Mit tegyünk, ha nem tudunk elaludni, ha éjszaka ébren agyalunk? Mikor kell orvoshoz fordulni és mit ajánlanak az altatók helyett a szakemberek? – ezekre a kérdésekre is keresték a választ a belső óránkról, a cirkadián ritmusról tartott konferencián.
Románia földgázkitermelése 2025-ben 7,503 millió tonna kőolaj-egyenértéket (toe) tett ki. Ez 0,9 százalékos, azaz 67 500 toe-s csökkenést jelent az előző évhez, 2024-hez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szombaton közölt adataiból.
A Román Orvosi Kamara (CMR) képviselői szombaton közölték, az egészségügyi rendszer megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a munkaidő tiszteletben tartása az orvosok részéről, és megfelelő munkakörülmények biztosítása a munkáltatók részéről.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
szóljon hozzá!