
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján. A friss adatok értelmében Hargita megyében továbbra is mindenik település fertőzöttségi mutatója a határérték alatt áll, Kovászna megyében egy helységgel rövidült meg a vörös zónás települések listája a korábbi adatok közzététele óta, míg Maros megyében négy település került le a vörös zónás helységlistáról.
2021. december 10., 11:532021. december 10., 11:53
Az aktuális adatok értelmében
Kovászna megyében a legutóbb általunk is közölt adatok óta Málnás községben esett a határérték alá a fertőzöttség.
Maros megyében a legfrissebb adatok szerint Csíkfalva, Oláhkocsárd, Felsőrépa és Baczkamadaras községek kerültek le a vörös zónás településeket felsorakoztató listáról.
Hargita megye csaknem minden városában egy ezrelék alatt áll a fertőzöttség, ugyanakkor a Kovászna megyei városok fertőzöttségi mutatója is közelebb áll az egy, mint a két ezrelékhez.
A megyei egészségügyi igazgatóságok adatai szerint
Az alábbiakban megtekinthető, hogyan áll a fertőzöttségi arány a székelyföldi városokban. Az összesítésben szerepelnek továbbá a háromezrelékes fertőzöttségi határértéket meghaladó székelyföldi községek is.
| Székelyföld városainak listája | |
| Hargita megye | |
| Balánbánya | 0 |
| Borszék | 0.38 |
| Csíkszereda | 0.46 |
| Gyergyószentmiklós | 0.76 |
| Maroshévíz | 0.51 |
| Székelykeresztúr | 0.46 |
| Székelyudvarhely | 0.58 |
| Szentegyháza | 0.26 |
| Tusnádfürdő | 1.26 |
| Kovászna megye | |
| Barót | 1.11 |
| Bodzaforduló | 1.16 |
| Kovászna | 1.46 |
| Kézdivásárhely | 0.81 |
| Sepsiszentgyörgy | 0.89 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 9-i adatok alapján) | |
| Dicsőszentmárton | 1.90 |
| Erdőszentgyörgy | 0.93 |
| Marosludas | 1.34 |
| Marosvásárhely | 1.52 |
| Nagysármás | 1.33 |
| Nyárádszereda | 2.00 |
| Nyárádtő | 0.76 |
| Radnót | 0.51 |
| Segesvár | 1.40 |
| Szováta | 3.26 |
| Szászrégen | 1.02 |
| A 3 ezreléket meghaladó fertőzöttségi rátájú székelyföldi községek listája | |
| Hargita megye | |
| Hargita megyében jelenleg egy település sincs a vörös zónában | |
| Kovászna megye | |
| Kommandó | 4.18 |
| Vargyas | 3.47 |
| Zabola | 5.55 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 9-i adatok alapján) | |
| Kozmatelke | 3.90 |
| Mezőpagocsa | 3.03 |
| Mezősámsond | 4.55 |
| Nyárádkarácson | 3.36 |
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-án este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
szóljon hozzá!