
Aki nem tartja be a járványügyi előírásokat, súlyos bírságra számíthat. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nyolc új, koronavírussal fertőzött személyt azonosítottak az elmúlt 24 órában Maros megyében a prefektúra tájékoztatása szerint. A járvány kezdete óta a bizonyítottan fertőzött személyek száma a megyében 818.
2020. július 13., 17:082020. július 13., 17:08
2020. július 13., 18:142020. július 13., 18:14
Eddig 715-en hagyták el a kórházat, viszont közülük 84 személyt még nem nyilvánítottak gyógyultnak, tünetmentesek, de fertőzőek. Saját felelősségükre hagyták el a kórházat és kötelesek még 14 napot otthonukban tölteni. Azok száma, akik életüket vesztették a koronavírussal összefüggő betegségben, továbbra is 70.
A hétfői adatok szerint koronavírus-fertőzés gyanúval a kórházban megfigyelés alatt tartanak 47 személyt, ők még teszteredményükre várnak.
Az utóbbi egy napban Maros megyében a rendőrökből, csendőrökből, a vészhelyzeti felügyelőség munkatársaiból, az egészségügyi-, az állategészségügyi igazgatóság, a fogyasztóvédelmi ügynökség alkalmazottaiból álló ellenőrző csoport, szám szerint 262-en ellenőrizték a koronavírus fertőzés terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések betartását. A Maros megyei rendőrség sajtószóvivője arról tájékoztatott, hogy
A maszkok hiánya vagy helytelen viselése miatt 38 személyt bírságoltak meg összesen 15 500 lejre, illetve 7600 lej értékben büntettek 16 céget, mert azok vezetői nem tartatták be az egészségügyi rendelkezéseket.Az ellenőrzések folytatódnak, a cél a betegség terjedésének megelőzése. Aki szabálytalanságot észlel, a 0800-800 165-ös zöld számon jelentheti azt.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Szerdán újraindult az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) korábban kibertámadás miatt leállt e-Terra informatikai rendszere – közölte szerdán a kormány.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter szerdán kijelentette, hogy a Duna vízszintje Csernavodánál 182 centiméterre csökkent, emiatt csütörtök reggel megkezdik az eljárást az atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött körülmények közötti leállítására.
A lakbérek, a gázolaj és benzin drágult a legnagyobb mértékben Romániában júliusban az egy évvel korábbihoz képest, míg a burgonya, a friss gyümölcsök és a kukoricaliszt ára csökkent a leginkább – derül ki az INS szerdán közzétett elemzéséből.
Ma éjszaka elkezdik az úttest felmarását a Cuza Vodă utcában Marosvásárhelyen, elsőként a Liviu Rebreanu utca és a Plevnei utca közötti szakaszon.
Kristály Kincső frissen diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol rektori kitüntetést is kapott. Festészetében a bőrön, az érintésen és az identitáson keresztül vizsgálja azt, amit magunkból megmutatunk, és amit inkább elrejtenénk.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
szóljon hozzá!