
A városházáról több hivatali osztály is ide költözik ebben az évben
Fotó: Veres Nándor
Őszre tervezték a csíkszeredai városháza több osztályának a volt Postabank épületébe történő költöztetését, de erre még várni kell. A belső átalakítások még el sem kezdődtek, mert ehhez elektronikus közbeszerzési eljárásra volt szükség.
2021. október 18., 13:432021. október 18., 13:43
2021. október 18., 14:492021. október 18., 14:49
A napokban várják az eredményhirdetést azon közbeszerzési eljárás során, amelyet a volt Postabank belső átalakítása érdekében írt ki a Csíkszeredai Polgármesteri Hivatal – tudtuk meg Korodi Attilától. A polgármester szerint kénytelenek voltak az elektronikus közbeszerzési rendszerhez folyamodni, mert az ingatlan belső átalakítása olyan értékű munkát követel, amelyet nem lehet a hivatal saját alkalmazottaival elvégeztetni.
Ezért írták ki a licitet, amelyre volt jelentkező, és az eredményhirdetés után nemsokára munkához látnak. A belső átalakítás térelválasztó hő- és hangszigetelt üvegfalak, ajtók szerelését is jelenti, a városvezető példaként a személyi nyilvántartó osztályt említette, amely számára olyan felületek kialakításra van szükség, amelyek a jelenlegi helyzetben teljesen hiányoznak.
Szintén szükség volt egy közbeszerzésre az informatikai rendszer telepítése, az ehhez szükséges kábelezés elvégzése miatt is.
– ezt a lépést korábban még a tavasz végére tervezték.
Az évek óta nem használt, bankfióknak készült, majd eladóvá vált ingatlant 2019 őszén 5 millió 207 ezer lejért vásárolta meg a város. Utána a fűtés- és melegvíz-hálózatot tudták beüzemelni, javításokat végeztek, meszeltek, de a koronavírus-járvány megjelenésével az épületet karanténközpontnak jelölték ki, attól kezdve pedig egy ideig tilos volt a belépés. A városszerte zajló tanintézet-felújítások, és a járvány miatti korlátozások miatt tavaly ősszel a közeli Liviu Rebreanu Általános Iskola néhány osztálya számára biztosítottak helyet az épületben, ez a szerződés idén járt le.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
1 hozzászólás