
Már-már hiába váltott ki engedélyt. Barabás Zoltán úgy véli, a feketézők miatt kevés a munkája
Fotó: Haáz Vince
Az illegális személyfuvarozók ellen küzd Barabás Zoltán nyárádgálfalvi lakos, a Zozo Taxi cég tulajdonosa. Mint mondja: eredménytelenül, mert szerinte sem az önkormányzat, sem a helyi rendőrség nem tesz semmit, ő legalábbis úgy érzi, hogy nem partnerek a „fekete taxizás” visszaszorításában.
2022. november 18., 09:032022. november 18., 09:03
Miután többször is megkereste a helyi rendőrséget, valamint a nyárádgálfalvi önkormányzatot, Barabás Zoltán panaszával a Székelyhonhoz fordult, és aprólékosan ismertette mindazokat a nehézségeket, amelyek akadályozzák munkája végzésében.
Mivel már korábbról volt taxis tapasztalata, és felmérte Nyárádgálfalva, illetve a környékbeli települések lakóinak igényeit, engedélyt kért a helyi önkormányzattól, hogy taxizhasson. Mire azt kézhez kapta, és
Úgy véli, hogy tőle veszik el a klienseket, és míg ő a törvényt betartva működteti vállalkozását, adót fizet, azok teljesen törvénytelenül, feketén fuvaroznak.
„Júliusban leadtam az általam megfigyelt feketézők listáját a rendőrséghez, tizenegy gépkocsi rendszámát. Jelentettem a helyi önkormányzatnál is, a kamerám által készített videófelvételeket, fotókat is elküldtem” – magyarázta a nyárádgálfalvi Zozo Taxi tulajdonosa, hozzátéve, hogy úgy érzi,
Fotó: Haáz Vince
„A rendőrségen azt a választ kaptam, hogy felszólítást küldtek az általam megnevezett személyeknek, hogy törvénytelenül ne vállaljanak személyszállítást. Azt is mondták, hogy
– fogalmazta meg panaszát Barabás Zoltán, aki azt is elmondta, hogy vállalkozása beindításakor alkalmazott egy személyt, aki délutánonként abbahagyta a munkát, a céges autót letette, majd a sajátjával folytatta a fuvarozást. Ez tudomására jutott, a rendőrségen bejelentést tett, amiért a volt alkalmazott megfenyegette. „Nyomátról, Bedéből, Adorjánból nincsenek utasaim, mert a feketézők elveszik őket előlem.
– avatott be a vidéki taxizás lehetőségeibe, azt is megemlítve, hogy miután telefonszámát, cége hirdetését kifüggesztette a község forgalmasabb helyein, azok nagyon hamar eltűntek, a falubeliek pedig a feketézőket hívják, keresik, ha fuvarra van szükségük.
Fotó: Haáz Vince
Felkerestük Karácsony Károlyt, Nyárádgálfalva polgármesterét, aki a Székelyhonnak elmondta, tudomása van Barabás Zoltán panaszáról, iktatták a beadványát, majd továbbították a helyi rendőrségnek, és erről őt is tájékoztatták.
– válaszolta érdeklődésünkre az elöljáró.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
1 hozzászólás