
Már-már hiába váltott ki engedélyt. Barabás Zoltán úgy véli, a feketézők miatt kevés a munkája
Fotó: Haáz Vince
Az illegális személyfuvarozók ellen küzd Barabás Zoltán nyárádgálfalvi lakos, a Zozo Taxi cég tulajdonosa. Mint mondja: eredménytelenül, mert szerinte sem az önkormányzat, sem a helyi rendőrség nem tesz semmit, ő legalábbis úgy érzi, hogy nem partnerek a „fekete taxizás” visszaszorításában.
2022. november 18., 09:032022. november 18., 09:03
Miután többször is megkereste a helyi rendőrséget, valamint a nyárádgálfalvi önkormányzatot, Barabás Zoltán panaszával a Székelyhonhoz fordult, és aprólékosan ismertette mindazokat a nehézségeket, amelyek akadályozzák munkája végzésében.
Mivel már korábbról volt taxis tapasztalata, és felmérte Nyárádgálfalva, illetve a környékbeli települések lakóinak igényeit, engedélyt kért a helyi önkormányzattól, hogy taxizhasson. Mire azt kézhez kapta, és
Úgy véli, hogy tőle veszik el a klienseket, és míg ő a törvényt betartva működteti vállalkozását, adót fizet, azok teljesen törvénytelenül, feketén fuvaroznak.
„Júliusban leadtam az általam megfigyelt feketézők listáját a rendőrséghez, tizenegy gépkocsi rendszámát. Jelentettem a helyi önkormányzatnál is, a kamerám által készített videófelvételeket, fotókat is elküldtem” – magyarázta a nyárádgálfalvi Zozo Taxi tulajdonosa, hozzátéve, hogy úgy érzi,
Fotó: Haáz Vince
„A rendőrségen azt a választ kaptam, hogy felszólítást küldtek az általam megnevezett személyeknek, hogy törvénytelenül ne vállaljanak személyszállítást. Azt is mondták, hogy
– fogalmazta meg panaszát Barabás Zoltán, aki azt is elmondta, hogy vállalkozása beindításakor alkalmazott egy személyt, aki délutánonként abbahagyta a munkát, a céges autót letette, majd a sajátjával folytatta a fuvarozást. Ez tudomására jutott, a rendőrségen bejelentést tett, amiért a volt alkalmazott megfenyegette. „Nyomátról, Bedéből, Adorjánból nincsenek utasaim, mert a feketézők elveszik őket előlem.
– avatott be a vidéki taxizás lehetőségeibe, azt is megemlítve, hogy miután telefonszámát, cége hirdetését kifüggesztette a község forgalmasabb helyein, azok nagyon hamar eltűntek, a falubeliek pedig a feketézőket hívják, keresik, ha fuvarra van szükségük.
Fotó: Haáz Vince
Felkerestük Karácsony Károlyt, Nyárádgálfalva polgármesterét, aki a Székelyhonnak elmondta, tudomása van Barabás Zoltán panaszáról, iktatták a beadványát, majd továbbították a helyi rendőrségnek, és erről őt is tájékoztatták.
– válaszolta érdeklődésünkre az elöljáró.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
1 hozzászólás