
Fotó: Haáz Vince
Másfél évig tart a Maroson átívelő egyetlen híd felújítása Marosludason, a munkálatoknak hétfőn fogtak neki. Kis István alpolgármestertől megtudtuk, egyelőre egy sávra terelték a forgalmat, jelzőlámpa irányítja a gépkocsikat, és ez iskolakezdésig így is marad.
2024. július 08., 15:552024. július 08., 15:55
2024. július 08., 15:552024. július 08., 15:55
Csaknem tíz éve tervezik Marosludason a Maros-híd teljes felújítását. A Maros folyón átívelő, kétsávos, összesen 136 méter hosszú járdás hidat 1973–1974-ben építették. A munkálatokat megelőző felmérések során kiderült, hogy az 1918. december 1. úton – amelynek része az átkelő –
Kiss István, Marosludas alpolgármestere a Székelyhonnak elmondta: hosszas egyeztetés és tervezés előzte meg a híd felújításának megkezdését.
Úgy döntöttek, nekifognak a munkálatokat a nyári vakáció és szabadságolások idején, hogy lássák, mi történik, ha egy sávot lezárnak, és jelzőlámpa irányítja a forgalmat.
Hétfő délelőtt már felállították a jelzőlámpát, és egy sávra terelték a gépkocsikat.
Megerősítik a híd pilléreit, tartószerkezetét, de a járdákat és a forgalmi sávokat is felújítják.
Az alpolgármestertől megtudtuk, hogy a híd lezárása elsősorban a helyieket és környékbelieket, illetve az itt működő cégeket érinti, mert a forgalom jórészt a város határban levő autópályán halad át.
A városvezetés arra kéri a helyi lakókat, amennyiben tehetik, az 1918. december 1. úton gyalog vagy kerékpárral közlekedjenek, hagyják otthon személyautóikat.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!