
Fotó: Facebook/Sindicatul Europol
Tömegverekedésről, halálesetről, több sérültről cikkezik a román sajtó egy szombat délutáni esetet követően.
2025. február 09., 11:242025. február 09., 11:24
2025. február 09., 12:332025. február 09., 12:33
Több mint huszonöt ember keveredett utcai verekedésbe szombaton délután a Ialomița megyei Urziceni városában. Az összetűzés következtében két ember meghalt, három másik pedig kórházba került – számol be a Digi24 hírportál.
Három sérültet a fővárosi Floreasca-kórházban ápolnak, ahová időközben a hozzátartozóik is megérkeztek, ezért rendőri és csendőri egységek is odamentek biztosítani a helyszínt, megakadályozva egy újabb összecsapást.
Az utcai összetűzésben állítólag két család vett részt, és vélhetően egy lány miatt tört ki a konfliktus. A rendőrség bűnügyi nyomozást indított, és több tucat embert hallgatott ki szombat óta, gyanúsítottakat és tanúkat egyaránt. A nyomozás folytatódik az összes érintett személy azonosítása érdekében, ugyanakkor
Időközben több olyan felvétel is előkerült, amelyek az összecsapás pillanatait rögzítették. A térfigyelő kamerák és a szemtanúk felvételein egyaránt látható, hogy több ember gumibotokkal és más tárgyakkal határozott irányt vesz, egyiküknél pedig valamilyen lőfegyver is látható.
A bukaresti táblabítósági ügyészsége vette át a két halottat és három sebesültet követelő urziceni-i utcai összecsapás nyomán indított büntetőeljárást – írja a Krónika a Ialomita megyei rendőr-főkapitányság vasárnapi közlésére hivatkozva. A gyilkosok tehát még szabadlábon vannak, a hatóságok a tömegverekedés után elfogásuk érdekében ellenőrző pontokat állítottak fel a környező utak mentén.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.
2 hozzászólás