
Fotó: Dávid Anna Júlia
Közel ezerhétszázan szaladtak szombaton a székelyudvarhelyi tömegfutáson. A rendezvény lényege nem a teljesítmény, ezért a díjakkal a különlegességet, a vidámságot és a mozgást ösztönzik.
2017. június 10., 22:022017. június 10., 22:02
2017. június 10., 22:052017. június 10., 22:05
Kilencedik alkalommal rajtolt el szombaton az IPSE Sportklub által szervezett udvarhelyi tömegfutás. A szaladók már kora reggel elkezdték kiváltani pólóikat, aztán jöhetett fél tíztől a bemelegítés, majd a start. A megszokott 4,2 kilométeres útvonalon, Székelyudvarhely utcáin egy kört tettek meg a résztvevők, akiknek idén a Bethlen utca elején a javítási munkálatok miatt egy kisebb séta is jutott.
A legőrültebb csapatnak a Waterbulls bizonyult, tagjai vízilabdás felszerelésben futották le a távot, a helyi vízilabda népszerűsítéséért. A legviccesebb szaladónak járó elismerést Mihály Ágnes hobbicukrász zsebelte be, ő ugyanis kötényében szaladt. Legidősebb indulóként Geréd Gábor tanár kapott díjat, aki sajátos motivációval,
Fotó: Dávid Anna Júlia
A legfiatalabb résztvevő a március 8-án született, még csak három hónapos Sándor Hunor volt, aki édesanyjával és két testvérével érkezett. Az édesanya, Sándor Piroska korábban kézilabdázott, az utóbbi két évben aktívan szaladt, még három hónapos kismamaként is. Fontosnak tartja a mozgást, az egészség megőrzése érdekében. Amióta világra hozta az idei tömegfutás legfiatalabb résztvevőjét, gyakorolt, hogy biztosan le tudja szaladni a távot.
így a székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógia Gimnázium Mihály Anna-Mária vezetésével (244 diák), a kápolnásfalusi Kriza János Általános Iskola Fülöp Szabolcs Alpár irányításával (195 diák), valamint a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola Sándor Emőkével (91 diák) kapott emlékplakettet.
Fotó: Dávid Anna Júlia
Egyre népszerűbb
Az IPSE Városi Tömegfutás az egykori Mozdulj velünk!, hasonló elven működő rendezvény helyét vette át kilenc évvel ezelőtt, akkor mintegy 400 résztvevővel. Aztán évről évre népszerűbb lett, az elmúlt három évben stabilan 1700-as létszám körül volt a jelentkezők száma, idén 1691-en regisztráltak – tudtuk meg Szász Attilától, a rendezvény egyik szervezőjétől. A tömegfutás egyik legnagyobb sikerének azt tartják, hogy nemcsak a városban sikerült a mozgást és a közéletet ilyen módon is fellendíteni, hanem egyre több iskolás gyermeket is neveznek tanáraik. Sőt minden évben vannak új iskolák, és vidékről is érkeznek. A tömegfutás lényege nem a teljesítmény, ezért a különlegességet, a vidámságot és a mozgást ösztönzik díjaikkal.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!