
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Két hetes bezárást követően kedden újból megnyitják a Maros Megyei Sürgősségi Kórház hematológiai osztályát.
2020. augusztus 17., 17:312020. augusztus 17., 17:31
A Maros Megyei Sürgősségi Kórház hematológiai osztályán két hete, azt követően függesztették fel a tevékenységet, hogy 12 személynél – tizenegy orvosnál és ápolónál, illetve egy betegnél – kimutatták a koronavírus-fertőzést. Azokat a pácienseket, akiket lehetett, hazaküldték, akiknek az egészségi állapota pedig ezt nem tette lehetővé, más osztályra helyezték át. A kórházi osztályt fertőtlenítették, majd, miután az egészségügyi személyzettel egyeztetnek, kedden újból megnyitják.
A Maros megyei kormányhivatal tájékoztatása szerint hét újabb esettel gyarapodott a koronavírussal fertőzöttek száma az utóbbi egy napban a megyében. A kezdetektől összesen 1191 személynél mutatták ki a fertőzést. A hétfő délutáni adatok szerint 645-ön gyógyultak meg, 260-an pedig saját felelősségükre távoztak a kórházból, vállalva az otthoni elkülönítést. Jelenleg 154-en kórházban tartózkodnak, 51-en fertőzésre utaló tünetekkel ugyancsak a kórházban várják a teszteredményeket. Az elhunytak száma nem változott, továbbra is 90.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!