
Fotó: Jakab Lóránd/VIBE Fesztivál
Kávézós, teraszos, zenés hangulat uralkodott Marosvásárhely központjában, ahol a résztvevők megmutatták: remekül lehet a város épületei között is majálisozni, belakva a tereket, a járdát, az utcát.
2024. május 03., 12:412024. május 03., 12:41
2024. május 03., 15:002024. május 03., 15:00
Fiatalokkal telt meg a marosvásárhelyi Enescu utca majáliskor a VIBE Fesztivál és a polgármesteri hivatal rendezvényén. A szervezők elmondása szerint a VIBE The Street Edition névre keresztelt esemény teljessé tette a majálisfelhozatalt, és sikerült megszólítaniuk a városlakókat egy rendhagyó rendezvénnyel úgy, hogy a város központjában tartották a majálist. Az utca megtelt érdeklődőkkel elsején és másodikán is, délelőtt kávézós programok, este buli várta a látogatókat.
Fotó: Jakab Lóránd/VIBE Fesztivál
Könyvjelzőkészítés, zenés-biciklis felvonulás, textilfestő workshop, beerpong, ékszerfestés, batikolás, vászontáska-készítés és sok más tevékenység is a nappali program része volt.
Fotó: Jakab Lóránd/VIBE Fesztivál
A szervezők koncepciója egy két napos program biztosítása volt mindazoknak, akik a városi majális választották, és nem utaztak el a hosszú hétvégére.
– értékelte Bodnár A. Barbara, a VIBE: The Street Edition főszervezője és a VIBE Fesztivál programigazgatója.
Fotó: Jakab Lóránd/VIBE Fesztivál
A VIBE Fesztivált idén július 4–7. között szervezik meg Marosvásárhely mellett, ahol olyan neves előadók lépnek fel, mint Jason Derulo, Sigala, Sigma, Fedde Le Grand, Dubfire és Traumer, mellettük pedig erdélyi és magyarországi zenekarok, mint például Beton.Hofi, Halott Pénz, Bagossy Brothers Company, 4S Street, ByeAlex és a Slepp, Ivan and the Parazol és még sokan mások. További információk a vibefestival.ro oldalon.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 5,5 százalékról 6,1 százalékra emelte az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig a korábbi 2,9 százalék helyett 3,4 százalékos inflációval számol – közölte csütörtökön Mugur Isărescu.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
1 hozzászólás