
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Késeléses összetűzésbe torkollt egy összejövetel Siménfalván szombatra virradóan. Volt ütlegelés kerítésdeszkákkal, majd késelés is. Három személyt őrizetbe vettek, majd egyikük ellen hatósági felügyeletet rendeltek el – adta hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. január 16., 12:342023. január 16., 12:34
2023. január 16., 14:442023. január 16., 14:44
Veszekedés tört ki szombatra virradóan fél öt körül egy siménfalvi kereskedelmi egységnél két székelyudvarhelyi csoport között: az egyik csoportban hárman voltak (egy 38, egy 33 és egy 21 éves férfi), a másik csoportban pedig öten (20 és 39 év közötti férfiak).
a háromtagú csoport kerítésdeszkákkal ütlegelte az öt másik férfit, majd utóbbiak közül kettőt meg is késeltek. A megkéselt áldozatok orvosi ellátásban részesültek, de
– tájékoztattak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
A hatóságiak eljárást indítottak erőszakos cselekedetek, közrend és nyugalom megzavarása, illetve veszélyes tárgy jogtalan használata miatt.
A háromfős csoport tagjait előbb huszonnégy órára őrizetbe vették, majd a 38 éves férfi esetében 60 napos hatósági felügyeletet rendeltek el, míg két társa szabadlábon védekezhet.
A kereskedelmi egység ellenőrzése során továbbá az is kiderült, hogy az üzemeltető nem rendelkezik a megfelelő működtetési engedéllyel, így esetében 50 ezer lejes pénzbírságot szabtak ki, valamint több mint 3500 lejt le is foglaltak a hatóságiak.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
2 hozzászólás