
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Közúti baleset történt a Maros megyei Szásznádas és Cikmántor települések között, amelyben öt autó és nyolc személy volt érintett, az egyik személyt súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
2021. június 10., 11:082021. június 10., 11:08
2021. június 10., 12:012021. június 10., 12:01
Öt autó ütközött össze Szásznádas és Cikmántor települések között szerdán este. A baleset helyszínére a segesvári és marosvásárhelyi tűzoltók, valamint a rohammentő-egységek szálltak ki. A balesetben öt jármű volt érintett, amelyekben összesen nyolc személy utazott, egyikük súlyosan megsérült, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a súlyos sérüléseket szenvedő személyt a tűzoltók szabadították ki az összeroncsolódott autóból, és átadták a rohammentős egységnek, akik helikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A balesetben érintett további két személyt enyhébb sérülésekkel szállítottak kórházba, öt személy nem szorult kórházi ellátásra, őket a helyszínen látták el a rohammentősök.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az utat mindkét irányban lezárták a mentés és a helyszínelés idejére, ami körülbelül két órán keresztül tartott.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
szóljon hozzá!