
Marosvásárhelyen is több száz tömbházat kell(ene) hőszigetelni. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nyolc tömbház szigetelésére keres kivitelezőt Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala, amely a hét elején hirdette meg a SICAP-platformon a közbeszerzésre vonatkozó versenytárgyalást.
2021. március 23., 20:062021. március 23., 20:06
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott tájékoztató szerint a szerződés értéke meghaladja az 5,8 millió lejt (+ÁFA). A tervek szerint a beruházás részeként hőszigetelik a Ion Buteanu utca 22. szám, Testvériség utca 6–8., Resica utca 3. szám, Béke utca 70., Székely Vértanúk u. 13., 1989. December 22. út 51., 1989. December 22. út 2., 1989. December 22. út 12-es számú tömbházakat. A szerződés futamideje 18 hónap a kivitelezési szerződés aláírását követően.
Közben a marosvásárhelyi városháza arra is emlékezteti a városlakókat, hogy akik saját költségükön szigetelik a tömbházlakásukat, hét évig mentesülnek az épületadó kifizetése alól. Erről még 2013-ban döntött az önkormányzat, azóta is érvényes és több százan vették már igénybe ezt a lehetőséget.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!