
Ezúttal nem a lakók döntenek a leválásról, a költséghatékonyság érdekében nem lesz egyes tömbházakban távfűtés
Fotó: Kristó Róbert
Hozzávetőleg 200 csíkszeredai lakrész maradhat távhőszolgáltatás nélkül a következő téli idénytől, ugyanis a Goscom Rt. költséghatékonyságának növelése érdekében megszüntetik a szolgáltatást azokban a tömbházakban, ahol nagyon kevés a fogyasztó. Ugyanakkor jelentősen csökkentették a vállalat bérköltségét is, így leépítések lesznek a szolgáltatónál. A Goscom Rt. költségvetését pénteki soros ülésén fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
2017. április 01., 12:412017. április 01., 12:41
2017. április 01., 12:422017. április 01., 12:42
Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere, az önkormányzati képviselők ülését követő sajtótájékoztatón elmondta, két intézkedést vezetnek be a Goscom Rt. átszervezésére, tavaly ugyanis
Egyrészt mérséklik a közüzemek bérköltségét, így
ahogyan a polgármester fogalmazott: többnyire a fehérgallérosokat.
Másrészt, ahol alig van már fogyasztó a rendszeren, és magas a szállítási költség, azaz nagy a távolság a fűtőháztól, azon a részen a távhőszolgáltatás megszűnik. Az érintett lakókat időben fogják értesíteni a változásokról, hangzott el az ígéret a városvezetés részéről.
A csíkszeredai tanácsosok pénteki ülésükön fogadták el a közüzemek idei költségvetését, amely szerint 9 millió lej bevétellel számolnak és 20 ezer lejes nyereséggel. Mint megtudtuk, nemrégiben igazgatóváltás volt a közüzemeknél, jelenleg annak vezetői tisztségét Bogáti Csaba tölti be, akit szintén megkerestünk.
Bogáti érdeklődésünkre elmondta, a Goscom Rt. átszervezési javaslatát a közgyűlésük elfogadta, de ezt még a városi tanácsnak is jóvá kell hagynia egy határozattal, ebben ténylegesen benne lesz majd, hogy konkrétan melyik tömbházban szűnik meg a távhőszolgáltatás. Azzal kapcsolatban, hogy feloszlatták az intervenciós csoportot, Bogáti azt válaszolta, hogy
Korábban ugyan a Goscom ezt is vállalta, de ez a szolgáltatásuk ezentúl megszűnik.
Elhalasztották az önkormányzathoz tartozó cégek költségvetésének elfogadását, levették napirendről a hulladékgazdálkodással megbízott Eco-Csík Kft., a közszállítással foglalkozó Csíki Trans Kft., és az uszoda személyzetét biztosító Csíki Fürdők Kft. költségvetéséről szóló határozattervezeteket. Ráduly Róbert Kálmán azzal indokolta ezt az intézkedést, hogy
A Harvíz Rt. esetében ugyan elfogadták annak költségvetését, de előtte jóváhagyták a polgármester módosító javaslatát, hogy csökkentsék a bértömegre szánt összeget, a korábbi 650 ezer lejről 400 ezer lejre. Mint magyarázta, szükség van egy szabályzásra, hogy a városhoz tartozó cégek, hogyan osztják be a nyereségüket, abból mennyit fordíthatnak fizetések emelésére.
A testület ülésén elhangzott továbbá, hogy két és fél év után új jegyzője lesz a városnak, ugyanis versenyvizsgát nyert Wolfhart Rudolf, így április 10-én megkaphatja kinevezését. A feladatot korábban ideiglenes jelleggel, megbízott jegyzőként Hippach Cristian látta el.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!