
Ezúttal nem a lakók döntenek a leválásról, a költséghatékonyság érdekében nem lesz egyes tömbházakban távfűtés
Fotó: Kristó Róbert
Hozzávetőleg 200 csíkszeredai lakrész maradhat távhőszolgáltatás nélkül a következő téli idénytől, ugyanis a Goscom Rt. költséghatékonyságának növelése érdekében megszüntetik a szolgáltatást azokban a tömbházakban, ahol nagyon kevés a fogyasztó. Ugyanakkor jelentősen csökkentették a vállalat bérköltségét is, így leépítések lesznek a szolgáltatónál. A Goscom Rt. költségvetését pénteki soros ülésén fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
2017. április 01., 12:412017. április 01., 12:41
2017. április 01., 12:422017. április 01., 12:42
Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere, az önkormányzati képviselők ülését követő sajtótájékoztatón elmondta, két intézkedést vezetnek be a Goscom Rt. átszervezésére, tavaly ugyanis
Egyrészt mérséklik a közüzemek bérköltségét, így
ahogyan a polgármester fogalmazott: többnyire a fehérgallérosokat.
Másrészt, ahol alig van már fogyasztó a rendszeren, és magas a szállítási költség, azaz nagy a távolság a fűtőháztól, azon a részen a távhőszolgáltatás megszűnik. Az érintett lakókat időben fogják értesíteni a változásokról, hangzott el az ígéret a városvezetés részéről.
A csíkszeredai tanácsosok pénteki ülésükön fogadták el a közüzemek idei költségvetését, amely szerint 9 millió lej bevétellel számolnak és 20 ezer lejes nyereséggel. Mint megtudtuk, nemrégiben igazgatóváltás volt a közüzemeknél, jelenleg annak vezetői tisztségét Bogáti Csaba tölti be, akit szintén megkerestünk.
Bogáti érdeklődésünkre elmondta, a Goscom Rt. átszervezési javaslatát a közgyűlésük elfogadta, de ezt még a városi tanácsnak is jóvá kell hagynia egy határozattal, ebben ténylegesen benne lesz majd, hogy konkrétan melyik tömbházban szűnik meg a távhőszolgáltatás. Azzal kapcsolatban, hogy feloszlatták az intervenciós csoportot, Bogáti azt válaszolta, hogy
Korábban ugyan a Goscom ezt is vállalta, de ez a szolgáltatásuk ezentúl megszűnik.
Elhalasztották az önkormányzathoz tartozó cégek költségvetésének elfogadását, levették napirendről a hulladékgazdálkodással megbízott Eco-Csík Kft., a közszállítással foglalkozó Csíki Trans Kft., és az uszoda személyzetét biztosító Csíki Fürdők Kft. költségvetéséről szóló határozattervezeteket. Ráduly Róbert Kálmán azzal indokolta ezt az intézkedést, hogy
A Harvíz Rt. esetében ugyan elfogadták annak költségvetését, de előtte jóváhagyták a polgármester módosító javaslatát, hogy csökkentsék a bértömegre szánt összeget, a korábbi 650 ezer lejről 400 ezer lejre. Mint magyarázta, szükség van egy szabályzásra, hogy a városhoz tartozó cégek, hogyan osztják be a nyereségüket, abból mennyit fordíthatnak fizetések emelésére.
A testület ülésén elhangzott továbbá, hogy két és fél év után új jegyzője lesz a városnak, ugyanis versenyvizsgát nyert Wolfhart Rudolf, így április 10-én megkaphatja kinevezését. A feladatot korábban ideiglenes jelleggel, megbízott jegyzőként Hippach Cristian látta el.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
szóljon hozzá!