
A buszok telephelyét az Akác utcában alakítják ki
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre nem kezdődhet el a csíkszeredai fenntartható mobilitási terv fontos részeként a gázüzemű autóbuszoknak szükséges telephely és töltőállomás megépítése, mert az első közbeszerzési eljárás sikertelenül zárult. Az idő sürget, jövő ősszel el kellene készülnie a beruházásnak.
2022. július 16., 18:592022. július 16., 18:59
A csíkszeredai városi buszközlekedés teljes megújítása az egyik legfontosabb eleme a fenntartható mobilitási terv európai uniós támogatással történő fejlesztéseinek. A jelenleg operatív lízing alapján bérbe vett buszokkal üzemelő tömegközlekedést 23 sűrített gázzal (CNG) működő autóbusz forgalomba állítása javíthatja jelentősen, nagyobb járatsűrűséget biztosítva. Ehhez viszont elengedhetetlen a több garázst, illetve karbantartásra alkalmas helyiséget tartalmazó műhely, valamint a töltőállomást tartalmazó telephely létrehozása. Ez egyelőre még nem kezdődhet el, mert
– tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől. Ezért nemrég ismét kiírták a licitet, amelynek célja, hogy az Akác utcai helyszínen, az Eco-Csík hulladékgazdálkodási és köztisztasági cég udvarán elvégzendő munkálatokhoz kivitelezőt keressenek. A telephely és töltőállomás létrehozásának becsült költsége 15,3 millió lej, az ajánlatok benyújtásának határideje augusztus 1.
Az új autóbuszok beszerzésére már februárban szerződést írtak alá, az első szállítmány már ebben az évben megérkezik. Működtetésükhöz viszont szükség van a telephelyre, amelyet jövő év őszéig el kell készíteni ahhoz, hogy a fenntartható mobilitási terv fejlesztéseit le tudják zárni az év végi határidőig – vázolta az elöljáró.
– tudtuk meg. A fenntartható mobilitási terv részeként a városi tömegközlekedés megújításához tartozik a buszpályaudvar nemrég elkezdett felújítása is, onnan indulnak és oda érkeznek majd az új gázüzemű autóbuszok.

Elkezdődött a felüljáróval szomszédos távolsági buszpályaudvar felújítása is Csíkszeredában, amely a fenntartható mobilitási terv részeként történik.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
1 hozzászólás