Hirdetés
Hirdetés

Tolódik a szejkefürdői ivó- és szennyvízhálózat átvétele – elköltözhet a Mini-Erdély Park

Bár ez kívülről nem annyira látszik, továbbra sem megoldott a csatornázás Szejkefürdőn, ami megnehezíti a Mini Erdély Park működtetését •  Fotó: Beliczay László

Bár ez kívülről nem annyira látszik, továbbra sem megoldott a csatornázás Szejkefürdőn, ami megnehezíti a Mini Erdély Park működtetését

Fotó: Beliczay László

Leghamarabb tavasszal történhet meg a szejkefürdői ivó- és szennyvízhálózat kijavítása, amely előfeltétele annak, hogy a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal átvegye és üzembe helyezze a beruházást. A helyzetet megelégelve létesítményük elköltöztetésén gondolkodnak a Mini-Erdély Park ötletgazdái.

Fülöp-Székely Botond

2022. november 24., 16:182022. november 24., 16:18

2022. november 24., 17:022022. november 24., 17:02

A szejkefürdői ivó- és szennyvízhálózat helyzetéről, illetve a mofetta alatti terület helyzetéről érdeklődött a napirend előtti hozzászólásában Bíró Jolán, a Szabad Emberek Pártjának (POL) székelyudvarhelyi önkormányzati képviselője. Kérdéseire Kovács Attila, a polgármesteri hivatal beruházási osztályának aligazgatója reagált. Kifejtette:

új építkezési engedélyt kell kibocsátani, hogy a vállalkozó kijavíthassa az említett rendszerekben tapasztalt és egy szakértőcég által megfogalmazott hibákat.

Hirdetés

Azon dolgoznak, hogy tavaszra minden dokumentum rendbe legyen a munka elkezdéséhez. Ha a javítások megtörténtek, a hivatal át fogja venni a beruházást. Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere rámutatott: a projekt befejezése határidejének meghosszabbítását kérte a fejlesztési minisztériumtól, várja a válaszlevelet. A moffettához tartozó területről csak annyit mondott Kovács Attila, hogy zajlanak a topográfiai felmérések, amelyeket december 23-ig kell elvégezni.

Márciusig várnak. Ha nincs megoldás, kénytelenek lesznek máshová költöztetni a Mini Erdély Parkot •  Fotó: Erdély Bálint Előd Galéria

Márciusig várnak. Ha nincs megoldás, kénytelenek lesznek máshová költöztetni a Mini Erdély Parkot

Fotó: Erdély Bálint Előd

Költözésben gondolkodnak

Megelégelte, hogy három éve húzódik az ivó- és szennyvízhálózat átvétele, illetve beüzemelése a Szejkefürdőn, így a Mini-Erdély Park máshová költöztetésében gondolkodik Fazakas Szabolcs, a projekt ötletgazdája. Mint lapunknak elmondta:

jelenleg ülepítőtartályokat használnak a szennyvíz tárolására, ám azokat hetente többször is üríttetni kell, ami jelentős anyagi terhet jelent számukra, alkalmanként 3-4 ezer lejt.

Emellett, hálózat hiányában a park zöldövezetének locsolására és tisztálkodásra sincs lehetőségük – sorolta, egyúttal érzékeltetve, hogy mik kényszerítheti az elkeserítő döntés meghozatalára. Hozzátette: noha sebességcsökkentésre kötelező táblákat – illetve az átjáróra figyelmeztető villogó jelzést – ugyan kihelyeztek a közelben lévő 13A jelzésű országúton a polgármesteri hivatal közreműködésével, sajnos ez sem hatásos, így attól tart, hogy előbb-utóbb megsérülhet valaki a környéken. Úgy érzi, hogy

ellenségként kezeli létesítményüket a városvezetés, annak ellenére is, hogy utakat újítottak fel, illetve parkolókat építettek saját forrásaikból a helyszínen, mindemellett pedig évente 120 ezer turista látogatja a Mini-Erdély Parkot.

Fazakas kihangsúlyozta: egyszerűen elegük lett a szélmalomharcból, ezért úgy határoztak, hogy márciusig adnak határidőt a városvezetésnek a helyzet megoldására, és

ha nem rendeződik a helyzet, kénytelenek lesznek tárgyalásokat kezdeményezni más önkormányzatokkal a létesítmény elköltöztetése érdekében.

Leszögezte: ilyen körülmények között nem tudnak üzemelni, figyelembe véve azt is, hogy folyamatos figyelmeztetéseket kapnak a környezetvédelmi hatóságoktól.

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 13., hétfő

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort

Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban

Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban
2026. április 13., hétfő

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon

A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon
2026. április 13., hétfő

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban

Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
2026. április 13., hétfő

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról

Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról
2026. április 13., hétfő

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk

Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez

Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez
2026. április 13., hétfő

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen

Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen
2026. április 13., hétfő

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra

A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra
Hirdetés