
Archív
Fotó: Rédai Attila
Október 18–20. között szervezik meg Szovátán a tökfesztivált, a Tök Jó hétvégén. A tökfesztivál érdekességekkel, finomságokkal, hagyományos ételekkel és italokkal, zenével, koncerttel, tánccal és természetesen sok-sok tökcsoda-teremtménnyel várja az érdeklődőket.
2019. október 17., 12:292019. október 17., 12:29
2019. október 17., 14:182019. október 17., 14:18
Pénteken délelőtt gyermek- és ifjúsági programok lesznek, az ünnepélyes megnyitót 11.15-kor a Petőfi parkban tartják. Délután zenés-táncos előadásokat tűztek műsorra, 19 órakor a DJ Projekt koncertezik.
Szombaton 11.30-tól a Maros megyei önkéntes tűzoltó-alakulatok felvonulása, néptánc, 15 órától íjászkodás és hőlégballonozás lesz. Délután gyerek- és ifjúsági programokat szerveznek. 19 órától a Bojtorján koncertezik. Vasárnap délután 16 óra 30 perctől a korondi fúvószenekar, a Road of Life, majd 19 órától a Bagossy Brothers lép fel.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
szóljon hozzá!